Jak żyć w DOMU A NIE OBOZIE KONCENTRACYJNYM? Trzy rady idealne dla każdego człowieka! [VIDEO]

Czasem ciężko nam budować relacje rodzinne. Jednak są trzy podstawowe rzeczy, o które warto zadbać, aby nasz dom był domem dobrym.

 

Rady te są skierowane głównie do mężczyzn-ojców, ale tak naprawdę każdy może wziąć je sobie do serca. O to, co może dać ojciec swojej rodzinie zapytała Tomasza Terlikowskiego, publicystę i dziennikarza, Dominika Figurska, aktorka znana m.in. z serialu „M jak Miłość”.

 

Tomasz Terlikowski, prywatnie ojciec piątki dzieci ma prostą receptę. Prawdziwy tata powinien swojej rodzinie dać poczucie bezpieczeństwa, czas i uśmiech.

 

„Jeśli dzieci widzą, że ojciec kocha żonę, czyli ich mamę, to rosną w poczuciu bezpieczeństwa”

– powiedział dziennikarz. Bo to żona, jego zdaniem, jest najważniejsza w życiu mężczyzny. Dzieci szybko odejdą i zaczną budować swoją przyszłość, a z żoną jesteśmy związani na całe życie.

 

Zwrócił także uwagę na wspólne spędzanie czasu. Bo to ono buduje więzi i daje dzieciom poczucie, że są kochane. Jego zdaniem nie ma nic gorszego, od stwierdzenia „nie mam czasu” wypowiadanego do dzieci:

 

„Kiedy ja mówię do dzieci <<nie mam dla Was czasu>> i mówię to stale i nieustannie, to one słyszą <<nie kocham was>>”.

 

Ostatnia rzecz to uśmiech, bo jak powiedział Terlikowski „bez uśmiechu i wybaczania będziemy żyli w obozie koncentracyjnym, a nie w domu”.

 

Nie sposób się nie zgodzić z tymi trzema punktami. W gruncie rzeczy, czasem naprawdę niewiele potrzeba, aby zbudować szczęśliwą rodzinę. Próbujmy i starajmy się wcielać w życie takie drobne rady, póki nie jest za późno.

 

Całość nagrania możecie zobaczyć poniżej:Komentarze