1 000 000 zł starty z NASZYCH PIENIĘDZY! Ścinamy drzewa i BUDŻET państwa!

Ponad 1 000 000 zł strat z racji nowej ustawy o wycince drzew. Tracimy pieniądze z budżetu państwa i drzewa w Puszczy Białowieskiej.

Nowa ustawa o wycince drzew pozwala bez zezwolenia wyciąć drzewa lub krzewy na prywatnej posesji. Jedynym warunkiem jest jednak, że ich usunięcie nie będzie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Brak zezwoleń zrujnuje nie tylko środowisko, ale również przerodzi się w masowe unikanie kar za nielegalną wycinkę.

 

Podczas sejmowej debaty, nad wnioskiem o odwołanie ministra środowiska Jana Szyszko, poseł PO – Stanisław Gawłowski mówił o niepokojących, dla budżetu państwa i gmin, szacunkach. Według polityka z powodu obowiązującej od początku roku ustawy liberalizującej wycinkę drzew, budżet państwa i budżety gmin straciły ponad 1 mld zł.

 

Krytyka nie ominęła również sytuacji w Puszczy Białowieskiej i panującej tam wycinki. Gawłowski negatywnie ocenił sposób uchwalenia tej ustawy i sugerował, że na jej kształt wpływali lobbyści. ,,W czyim interesie działaliście, jakie są dochody tych, których wartość nieruchomości wzrosła?” – pytał szef komisji środowiska.

 

źródło: PAP

fot.: pixabay

 

 

Komentarze