Przeprowadzono pewien eksperyment z udziałem kilkudziesięciu par. Poproszono ich, aby… NIE UWIERZYSZ!
Zdrada to uczucie, które zawsze przysparza mnóstwo bólu. Bez względu na to, kto zdradził, a kto został zdradzony, cierpienie dotyczy obu stron w różnym stopniu.
Zobacz także: Nie zaklejasz kamerek w urządzeniach elektronicznych? LEPIEJ SZYBKO TO ZRÓB!
Jedną osobę z pary poproszono, aby okłamywała swoją drugą połówkę tak, aby ta podała złą odpowiedź. Dzięki temu kłamca był nagradzany pieniędzmi za uczestnictwo w eksperymencie. Równocześnie monitorowano mózg osoby, która kłamała.
Najtrudniej było kłamać za pierwszym razem, ponieważ dawał o sobie znać obszar mózgu, który odpowiada za poczucie winy, które wzbudza zdrada. Z każdym kolejnym kłamstwem było coraz lepiej, aż poczucie winy zniknęło. Podobna sytuacja ma miejsce przy zdradzie – na początku poczucie winy jest nie do zniesienia, aczkolwiek później przestaje nam to dokuczać.
Udowodniły to badania dotyczące zdrady. Wzięło w nich udział 500 osób i dzięki nim okazało się, że osoby, które zdradzały już w przeszłości, w przyszłości będą miały z tym mniejszy problem i łatwiej będzie im kłamać. Udowodniono również, że osoby zdradzone mają częstszą tendencję do podejrzewania swoich partnerów o zdradę.
Najczęściej zdradzającym pokoleniem są osoby urodzone między 1984 a 1997 rokiem. Najprawdopodobniej robią to w poszukiwaniu czegoś innego niż mają u swojego partnera. Wielu z nich pragnie spróbować bliskości z inną osobą z czystej ciekawości.
Źródło: wiedzoholik.pl