O najlepszym miejscu do życia nie świadczy wielkość gospodarki wyrażona w PKB, tylko jakość publicznych usług czy koszty życia. W 2021 za najlepsze państwa pod tym względem zostały uznane Tajwan, Meksyk i Kostaryka.
Stany Zjednoczone Ameryki, które są liderem pod względem wielkości gospodarki zajęły dopiero 34 miejsce. Tak niska pozycja spowodowana jest głównie zaniżoną jakością życia. Pierwszą dziesiątkę zestawienia uzupełniają: Malezja, Portugalia, Nowa Zelandia, Australia, Ekwador, Kanada i Wietnam.
Tajwan już po raz trzeci zajął 1 miejsce. W przeprowadzonym sondażu 12 tysięcy emigrantów wyróżniło ten kraj za dobrej jakości opiekę zdrowotną, doskonały stan lokalnej gospodarki oraz bezpieczeństwo dla zatrudnionych.
Za najgorsze miejsca do życia zostały wybrane Kuwejt, Włochy oraz RPA. W arabskim państwie najgorzej oceniono jakość życia oraz możliwości spędzania wolnego czasu. W państwie pizzy i makaronu emigranci skarżyli się głównie na własną sytuację finansową, zaś w RPA nisko zostało ocenione bezpieczeństwo zatrudnienia i zły stan gospodarki.
Źródło: Forsal
Zdjęcie: Pixabay