ALERTY POGODOWE – DWIE STREFY BURZ W POLSCE! Pogoda może być niebezpieczna!

Okres burz nad Polską szybko się nie skończy. Dziś po raz kolejny zapowiadamy burze z gradem i intensywne opady deszczu. W kilku województwach obowiązują ostrzeżenia.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw przed burzami z gradem. W niedzielę wyładowania mogą pojawić się już w całej Polsce. Warto zachować ostrożność. 

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw przed burzami z gradem:

strefa brzegowa (część wschodnia)  – burze, intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr – do niedzieli do godz. 16. 

województwo pomorskie – burze z opadami (miejscami 20 l/mkw), silny wiatr (80km/h) oraz możliwy lokalny grad – do niedzieli do godz. 18.00.

województwo kujawsko-pomorskie – burze z opadami (miejscami 20 l/mkw), silny wiatr (80km/h)  oraz możliwy lokalny grad – do niedzieli do godz. 10.00.

województwo świętokrzyskie –  burze z opadami (miejscami 15-20 l/mkw, lokalnie nawet 30 l/mkw), silny wiatr (możliwe 80km/h)  oraz możliwy lokalny grad – do niedzieli do godz. 18.00.

województwo śląskie –   burze z opadami (miejscami 15-20 l/mkw, lokalnie nawet 35 l/mkw), silny wiatr (możliwe 80km/h) i miejscami grad – do niedzieli do godz. 19.00.

– województwo małopolskie –  burze z opadami (miejscami 15-20 l/mkw, lokalnie nawet 35 l/mkw), silny wiatr (możliwe 80km/h), lokalnie może spaść wiatr – do niedzieli do godz. 20.00.

województwie podkarpackim – burze z opadami (miejscami 15-20 l/mkw, lokalnie nawet 35 l/mkw), silny wiatr (możliwe 80km/h), miejscami może pojawić się grad – do niedzieli do godz. 22.00.

 

źródło: imgw.pl / tvnmeteo 

fot.: pixabay

kg

Komentarze