Dramatyczna akcja w Kluczborku. Roczne dziecko w rozgrzanym aucie!

W Polsce panują ogromne upały, tymczasem pewna nieodpowiedzialna matka zostawiła dziecko w aucie.

Do zdarzenia doszło na parkingu Galerii Miodowej w Kluczborku w samo południe.

 

https://kluczbork.policja.gov.pl/

 

Matka zostawiła dziecko w aucie

24-letnia matka zostawiła dziecko w samochodzie, a sama poszła na zakupy do Galerii. Na szczęście pewna kobieta usłyszała płacz dziecka i od razu zajęła się sprawą – zgłosiła ochronie obiektu.

 

Pracownicy Galerii wzywali rodziców dziecka z głośników. Nic to jednak nie dało.

 

Samochód miał wyłączony silnik – nie było więc klimatyzacji. Drzwi o okna auta były zamknięte.

 

Wybił szybę w samochodzie

W końcu świadkowie zdarzenia zdecydowali się działać i jeden z nich wybił szybę w aucie, by uratować dziecko. Jednocześnie na miejsce wezwano służby:

 

W końcu jeden z mężczyzn kluczem wybił szybę w przednich drzwiach a kobieta wydostała rozgrzane dziecko z pojazdu. Ponieważ dziecko było bez opieki, świadkowie zatelefonowali pod numer alarmowy. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego.

 

I w końcu, dopiero przed godziną 13, przy samochodzie pojawiła się matka dziecka, która tłumaczyła, że poszła tylko kupić spodnie.

 

Syndrom zapomnianego dziecka. Dlaczego rodzice zostawiają dzieci w autach?

 

Pamiętajmy jednak, że w czasie upałów, temperatura w samochodzie może wzrosnąć nawet do 60 stopni, co może dziecko doprowadzić do śmierci.

 

Kobieta usłyszy zarzut dotyczący narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo może jej grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Apel Policji

Policja apeluje, by nie zostawiać dzieci czy zwierząt w samochodach. Jednocześnie, gdy jesteśmy świadkami takiego zdarzenia, powinniśmy reagować.

 

Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie krótki czas, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Troska ta powinna dotyczyć również zwierząt.

 

Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w pojeździe w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod nr tel. alarmowy 112. Zawołajmy ludzi dookoła, czy nie wiedzą, kto jest kierowcą samochodu. Poprośmy o pomoc pracowników ochrony czy galerii handlowych. W sytuacji bez wyjścia możemy nawet wybić szybę w samochodzie – zawsze od przeciwnej strony niż uwięzione dziecko. Prawidłowa reakcja na takie zachowania być może uratuje czyjeś życie.

 

Nagranie z Kluczborka poniżej.

 

 

źródło/cyt: https://kluczbork.policja.gov.pl/

Komentarze