Kamil Stoch o krok od odebrania Kubackiemu brązowego medalu!

Dawid Kubacki wywalczył pierwszy medal dla Polski na igrzyskach w Pekinie. Skoczył zdobył brąz. Kamil Stoch nieomal odebrał mu szanse na ten medal.

Rywalizacja na skoczni

W niedzielę mistrzem olimpijskim skoczni w Pekinie został Ryoyu Kobayashi. Jednak dla Polaków najistotniejszą informacją jest to, że dzięki Dawidowi Kubackiemu zdobyliśmy pierwszy medal. Kubacki sięgnął po brąz. Trudne warunki, które panowały na skoczni sprawiały, że skoki były nieprzewidywalne a faworyci lądowali na odległych miejscach. Pogoda rozdawała karty podczas niedzielnych skoków. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Na początku pierwszej serii sędziowie ustalili wysoką belkę startową.

Stoch o krok od medalu

Po pierwszej serii prowadził Ryoyu Kobayashi. Skoczek w niezwykle trudnych warunkach skoczył 104,5 m. Drugi był Peter Prevc. Natomiast trzeci Kamil Stoch, który uzyskał bardzo dobre noty za styl. Dawid Kubacki w tej serii był ósmy. Pogoda zmieniała się błyskawicznie, a to przekładało się na warunki panujące na skoczni. Faworyci przez to osiągali słabsze wyniki. Dawid Kubacki oddał fantastyczny skok. Polak skoczył na 103 metry. Gdyby Kamil Stoch sięgnął jednak po złoto, to Dawid Kubacki zostałby tym samym pozbawiony medalu. Zająłby w takiej sytuacji dopiero 4.miejsce. Jednak podczas konkursu Kamil Stoch zajął dopiero 6.miejsce. Trzykrotny mistrz olimpijski miał pecha, bo trafił na bardzo złe warunki pogodowe. Medal był w jego zasięgu, co daje nadzieję na sukces w kolejnych konkursach.

Źródło: Sport.pl

Zdjęcie: Facebook/ Dawid Kubacki

Komentarze