Zbliża się powrót dzieci do szkół. To wiąże się z wydatkami. Koszty wyprawki można jednak obniżyć. Jak? Okazuje się, że sposób jest bardzo prosty.
Wystarczy mieć Kartę Duże Rodziny. Na stronie empatia.mrpips.gov.pl znajduje się wyszukiwarka partnerów KDR i zniżek, które oferują. Wiele sklepów ma obniżki na artykuły szkolne lub cały asortyment dla dzieci.
Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, tak jest w przypadku Księgarni Świat Książki, która oferuje 20% rabat na art. szkolne i art. papiernicze dla posiadaczy KDR w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych.
„WORLD LINK” w Kołobrzegu oferuje 5% rabatu na cały asortyment. Sklep Biuroexpres w Krakowie ma aż 30% zniżki od cen katalogowych na cały asortyment papierniczy sklepu. Wydawnictwa Akcydensowe S.A. we wszystkich oddziałach przygotowały obniżki w wysokości 10% na cały asortyment.
„KSIĄŻNICA POLSKA” przygotowała dla posiadaczy KDR 15% zniżki przy zakupie artykułów szkolnych oraz 10 proc. zniżki przy podręcznikach.
– Dużym powodzeniem wśród osób używających Kartę Dużej Rodziny, cieszy się Lidl. Partner w ramach AKCJI SZKOŁA oferuje dodatkowo dla rodzin wielodzietnych posiadających KDR zniżkę w wysokości 10% na artykuły takie jak piórniki, plecaki, zeszyty, bloki, długopisy oraz tekstylia dziecięce i młodzieżowe – informuje ministerstwo.
Kartę honoruje też Carrefour. Zniżka przyznawana jest w formie e-kuponu na okaziciela, gdy dokonamy w sklepie jednorazowo zakupów za minimum 50 zł.
Z Karty Dużej Rodziny można skorzystać również w sklepach BARTEK, Deichmann czy też WOJAS (10% zniżki) oraz SMYK lub Coccodrillo, a także Reporter Young i Martes Sport.
W całej Polsce istnieje też blisko 1500 punktów, w których świadczone są zniżki na usługi sportowe, m.in. na jazdę konną, zajęcia aikido, karate, naukę pływania, treningi piłki nożnej, a także blisko 300 oddziałów, w których można skorzystać z korepetycji.
– Prawo do posiadania karty, przysługuje rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Przysługuje także dzieciom w wieku do 18. roku życia, w wieku do 25. roku życia uczących się w szkole lub szkole wyższej, a także bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności – przypominają urzędnicy.
Karta jest przyznawana bez względu na dochód. Jest wydawana bezpłatnie. Aby ją otrzymać, trzeba złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu swojego zamieszkania.
Zobacz także: Są DUŻE pieniądze dla rolników. Jak je zdobyć?
Fot. Pixabay