Niesamowite odkrycie w Tatrach! Na dnie Morskiego Oka znaleziono…

Morskie Oko to obowiązkowe punkt na liście atrakcji Tatr. Do Morskiego Oka wiedzie piękna, widokowa trasa, a w pobliżu wody znajduje się schronisko.

Morskie Oko to jezioro polodowcowe. Woda ma barwę zieloną, a w najgłębszym miejscu osiąga ponad 50 metrów. Dawne legendy mówiły, że zbiornik jest „bezdenny” i ma połączenie z Adriatykiem. Świadczyć o tym miało wyłowienie w dawnych czasach butelki i szkatułki z kosztownościami.

I choć współcześni badacze odkryli, że Morskie Oko jednak(!) ma dno, to właśnie teraz odkryto prawdziwy skarb! O znalezisku poinformowała facebookowa strona Tatromaniak publikując zdjęcia z pod wody. Ich autorem jest Sławomir Paćko.

 

WOW! Takie skarby kryją wody Morskiego Oka.

To najprawdopodobniej wrak łodzi „Syrena”, która dawniej pływała z turystami po tafli stawu. – czytamy na profilu Tatromaniaka.

 

Jak się okazuje łodzie po Morskim Oku zaczęły pływać już w pierwszej połowie XIX wieku. Rejsy po tym górskim jeziorze odbywały się także później prawdopodobnie do okresu po II wojnie światowej.

 

łódź Syrena na Morskim Oku – https://www.facebook.com/tatromaniak1

 

Internauci byli zachwyceni takim znaleziskiem:

 

Mój ojciec oświadczył się mamie na środku Morskiego Oka jakoś na przełomie lat 60 i 70. Mówił że jakąś łódka płyną tam ale nie wiem czy nie wiosłową. Może to jednak ona?

 

Pieknie!! Jeszcze troche i znajdziecie wrak lodzi podwodnej z czasow pierwszego rozbioru Polski… 😉 🙂 😂

 

Mamy swojego Titanica!

 

Poniżej zdjęcia wraku.

 

>>>Wytyczne dot. stoków narciarskich. Można paść ze śmiechu!

 

https://www.facebook.com/tatromaniak1
https://www.facebook.com/tatromaniak1

Komentarze