Urząd komunikacji elektronicznej (UKE) opublikował specjalny komunikat dot. sieci 5G. Poinformował o tym, czy sieć niesie za sobą jakiekolwiek zagrożenie. Czy mamy się czego bać?
Sieć 5G to standard sieci komórkowej będący następcą standardu 4G. 5G stanowi istotny krok w ewolucji dzisiejszych sieci LTE czwartej generacji. 5G jest projektowane po to, aby sprostać bardzo dużemu wzrostowi transmisji danych oraz liczby połączeń wykorzystywanych w dzisiejszym nowoczesnym społeczeństwie. Na temat nowej technologii pojawia się wiele plotek o rzekomym złym wpływie 5G na zdrowie człowieka. Czy faktycznie mamy się czego bać? Urząd Komunikacji Elektronicznej wystosował specjalny komunikat w którym rozwiał wszelkie wątpliwości związane z technologią.
ZOBACZ TAKŻE: Handel tradycyjny odchodzi w niepamięć! W jego miejsce wkracza…
Sieć 5G budzi wiele kontrowersji. Wynika to przede wszystkim z dezinformacji oraz plotek i fałszywych informacji przekazywanych w społeczeństwie. Odnotowano kilka skrajnych przypadków w których podpalano nawet nadajniki 5G. Takie sytuacje odnotowano m.in. w Wielkiej Brytanii i Holandii. Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował specjalny komunikat z wyjaśnieniem czy standard jest źródłem jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia ludzi. Jak się okazuje…
nie mamy powodów do obaw. Sieć 5G w żadnym stopniu nie powoduje żadnego uszczerbku na zdrowiu. Według UKE 5G generuje nawet mniejsze poziomy narażenia na pola elektromagnetyczne w porównaniu do 4G. Ponadto znajdują się także poniżej zalecanych na świecie ograniczeń wskazanych przez Międzynarodową Komisję ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP).
Pandemia koronawirusa a sieć 5G.
W społeczeństwie pojawiło się też wiele informacji o rzekomym powiązaniu pandemii koronawirusa z wprowadzeniem sieci 5G. Jest to oczywiście całkowita nieprawda, bo WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) już wcześniej opublikowało oświadczenie, że wirusy nie mogą przenosić się drogą fal radiowych.
ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w programie 500+! Niektóre rodziny zamiast pieniędzy otrzymają…
fot. pixabay
źródło: uke