Wpadka Ministra Kultury? W sprawę zamieszany Piotr Gąsowski!

Piotr Gąsowski poinformował o zaskakującej decyzji, jaką wydał Minister Kultury, Sztuki i Dziedzictwa narodowego – Piotr Gliński.

Analizując informację podaną przez Piotra Gąsowskiego, można się zastanawiać, czy była to wpadka czy celowe działanie?

 

https://www.instagram.com/piotr.gasowski.official/

 

Sprawa dotyczy grupy aktorsko-kabaretowej „Tercet czyli Kwartet”. Tworzy ją Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Piotr Gąsowski oraz Wojciech Kaleta.

„Tercet czyli Kwartet” obchodzi 30-lecie swojej działalności i z tego względu Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP wystąpiło z wnioskiem o przyznanie grupie medalu Zasłużony Sztuce Gloria Artis z okazji Jubileuszu.

W tej sprawie Ministerstwo wydało zaskakującą decyzję!

 

Gąsowski krytykuje TVP. Jego syn gra w serialu tej stacji!

 

Wpadka Ministra Kultury? W sprawę zamieszany Piotr Gąsowski!

 

Grupę „Tercet czyli Kwartet” tworzą cztery osoby (wspomagane przez muzyków) i ich wkład pracy oraz zaangażowanie są na tym samym poziomie. Tymczasem Minister Kultury, Sztuki i Dziedzictwa narodowego przyznał nagrodę tylko dwóm osobom, a wnioski dotyczące dwóch kolejnych zostały odrzucone.

 

Z nieskrywana dumą obwieszczam, iż moja kandydatura została przez Pana Ministra rozpatrzona… negatywnie, podobnie jak i kandydatura naszego pianisty Wojtka Kalety!

 

Mówiąc o formacji #tercetczylikwartet , w której występujemy razem w czwórkę od 30 lat, trudno jest jednoznacznie stwierdzić, że zrobiłem mniej dla kultury polskiej niż moi wspaniali Przyjaciele , Hania @hanna_sleszynska_official i Robert @robert_rozmus_official , którym ten medal przyznano! 😀Jestem, nieskromnie, przekonany, iż trudno było by to także udowodnić! ☺️Podejrzewam ,zatem , że nie o zasługi tu chodzi… 🤔A Hania i Robert nie zamierzają tego medalu odebrać!❤️❤️❤️

– poinformował Piotr Gąsowski.

 

Była to zatem wpadka Ministra czy celowe pominięcie Piotra Gąsowskiego oraz Wojciecha Kalety?

 

Marzena Rogalska powiększyła usta. Jak mogła się tak OSZPECIĆ?!

 

https://www.instagram.com/piotr.gasowski.official/

 

Komentarze