Zauważyłeś u siebie ten objaw? Jak najszybciej idź do lekarza…

Wielu z nas bardzo nierozsądnie podchodzi do profilaktyki i dbania o swoje zdrowie. Takie działanie po pierwsze jest niebezpieczne, a po drugie może mieć bardzo poważne skutki. W niektórych przypadkach nawet śmiertelne. Poniżej prezentujemy kilka sygnałów, które powinny dać ci do myślenia. Jeśli zauważyłeś u siebie następujący objaw, koniecznie jak najszybciej idź do lekarza.

Krew w kale

Obecność krwi w kale może być objawem hemoroidów. W gorszym przypadku, może także świadczyć o: wrzodach żołądka, polipach jelita, raku żołądka, ale także nowotworze okrężnicy. Po żadnym pozorem nie bagatelizuj tego objawu i jak najszybciej udaj się do specjalisty, które zleci szczegółowe badania.

Nagły, duży spadek wagi.

Nie stosujesz specjalnej diety, ani nie ćwiczysz regularnie, a mimo to, straciłeś na wadze wiele kilogramów? Ten sygnał powinien cię zaniepokoić! Nagła utrata masy ciała może być spowodowana następującymi chorobami: cukrzycą, gruźlicą, nowotoworem.

Biegunka, która trwa dłużej niż tydzień

Nieświeże jedzenie może wywołać u nas nagłe, nieprzyjemne zatrucie pokarmowe. Jeśli jednak w twoim przypadku trwa ono dłużej niż 7 dni, koniecznie zgłoś to swojemu lekarzowi pierwszego kontaktu. Jeżeli doraźne środki typu stoperan czy laremid pomagają tylko na chwilę, idź po profesjonalną pomoc specjalisty. Taki objaw może świadczyć o zapaleniu jelita, salmonellozy i innych poważnych chorobach.

Zobacz: Jesz te PRODUKTY? Zwiększają ryzyko zachorowania na RAKA!

Źródło: Men’s health

 

Komentarze