Niespodziewana akcja porodowa miała miejsce w Szpitalu im. Rydygiera w Łodzi. Bliźniaki – Joanna i Jason przyszły na świat nie tylko w dwóch różnych płciach, ale w dwóch różnych kolorach skóry!
Mama – Feumi Wanji Ornella Diana oraz tata – Minkoumou Noumi Alex Franck mają ciemną skórę. Pochodząca z Kamerunu matka bliźniaków powiedziała, że w jej rodzinie często zdarzali się albinosi. Nawet jej dwóch braci oraz wujek są albinosami. Sam zobacz te bliźniaki!
https://www.facebook.com/centrum.medycze.rydygier/photos/a.358372377633814/1550739891730384/?type=3&theater
Jak przekonuje na łamach „Dziennika Łódzkiego” doktor Janusz Lasota, konsultant oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala im. Rydygiera:
To może dziwić osoby nieznające się na medycynie, ale pod względem genetycznym jest to sytuacja po prostu możliwa
Czym jest w zasadzie albinizm czyli inaczej „bielactwo wrodzone”? Jest to dziedziczny brak lub niedobór barwnika w skórze, włosach i tęczówce oka. Osoby, które posiadają te cechy, nazywane są albinosami – mają bardzo jasną skórę, białe włosy, rzęsy i brwi.
Jak często występuje albinizm u ludzi? Czynnik występowania wynosi u ludzi średnio od 1:5000 do 1:15 000, choć w niektórych populacjach może być on znacznie podwyższony. Szacuje się, że w niektórych populacjach w Afryce Południowej prawdopodobieństwo występowania albinizmu wynosi aż jeden do tysiąca!
ZOBACZ TEŻ: Dwie zakonnice zaszły w ciążę podczas misji w Afryce! Diagnoza lekarza była dla nich (…)!
Niestety bycie albinosem oznacza często wiele kłopotów. U osób cierpiących na bielactwo wrodzone konieczna jest właściwa ochrona przeciwsłoneczna czyli m.in. filtry słoneczne, a także stosowanie odpowiedniej odzieży ochronnej. Ważnym elementem opieki nad chorym na albinizm jest również kierowanie pacjenta do okulisty, gdyż albinosi mają podwyższone ryzyko chorób oczu. Koniecznie jest również systematyczna kontrola dermatologiczna w celu wykrycia wczesnych postaci nowotworów.