To nie jest żart! Urząd Skarbowy naprawdę blokuje konta. Jak ustrzec się przed taką blokadą? A przede wszystkim dlaczego w ogóle Skarbówka się do tego posuwa! Musisz koniecznie wiedzieć kiedy możesz stracić swoje pieniądze ulokowane w banku!
Okazuje się, że Urząd Skarbowy coraz częściej blokuje konta przedsiębiorców. Najgorsze jest jednak to, że liczba zablokowanych rachunków bankowych przez Skarbówkę wciąż rośnie. W zeszłym roku takiej blokady dokonano 21 razy, a w 2019 roku (jeszcze trwającym) takich przypadków było aż 325! W przeciągu roku liczba wzrosła aż o 15 razy! Ta liczna mówi sama za siebie.
Profesor Witold Modzelewski, specjalista z zakresu finansów, były wiceminister finansów wyjaśnia, że chodzi tu przede wszystkim o walkę z oszustwami podatkowymi. Mówi: „Mamy do czynienia z marginesowym wykorzystaniem tego instrumentu, biorąc pod uwagę skalę problemu. Oszustwa podatkowe nie zostały całkowicie wyeliminowane. Jedynie częściowo ograniczono ich zakres, który ciągle pozostaje bardzo duży i przekracza przeciętnie setki tysięcy przypadków w roku”.
Stosownie takich radykalnych posunięć przez organy państwowe mają wyeliminować takich przedsiębiorców, którzy dopuszczają się nadużyć finansowych. Uczciwi mogą zatem spać spokojnie, przekonuje dr Remigiusz Stanek, radca prawny. Zapewnia on: „jeśli odniesiemy liczbę blokad do znajdujących się łącznie w obrocie rachunków bankowych, to należy uznać, że narzędzie to nie jest masowo stosowane. Niemniej jednak uzasadnione obawy budzi tempo wzrostu jego użycia. Niepokój wywołuje też wprowadzanie zmian w prawie, zmierzających do zastosowania blokady środków finansowych przedsiębiorcy na większą skalę”
ZOBACZ TEŻ: NERGAL znów SZOKUJE! Za znieważanie godła PÓJDZIE SIEDZIEĆ?
Należy wziąć pod uwagę fakt, iż zablokowane konta to znikomy procent wśród polskich przedsiębiorców. W naszym kraju, przypomnijmy, jest ok. 1,7 mln firm i przynajmniej tyle też jest podanych oficjalnie kont bankowych! Warto wiedzieć, że środki zablokowane od kwietnia do października br. to kwota oscylująca w granicach 28 mln złotych. To ponad 4 razy więcej niż w pierwszych kilku miesiącach po wprowadzeniu tego rozwiązania.
Źródło: money.pl