W jakim przypadku można liczyć na podwójne odszkodowanie po wypadku?
Rok 2019 przyniósł ze sobą ogromną ilość wypadków drogowych. Na polskich drogach zginęło 2,8 tysiąca osób, a 35,2 tysiąca odniosło obrażenia. Jeżeli ubezpieczenie OC lub AC auta, którym jechali poszkodowani, zarówno kierowca jak i pasażerowie, to mogą oni otrzymać odszkodowanie. Warunkiem jest to, że samochód w momencie wypadku był rozszerzony o polisę NNW. Warto zaznaczyć, że skorzystanie z niej nie wyklucza odszkodowania obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawcy wypadku.
ZOBACZ TAKŻE: KARY dla pacjentów, którzy nie stawią się na planowaną wizytę?! Minister zdrowia komentuje
W wyniku wypadku, za śmierć lub trwały uszczerbek na zdrowiu można otrzymać odszkodowanie – rekompensatę obowiązkowego OC sprawcy zdarzenia, ale również osobne świadczenie w ramach ubezpieczenia NNW. Jest ono dobrowolnym rozszerzeniem OC lub AC.
Pieniądze można uzyskać, jeżeli właściciel samochodu, w którym znajdowali się podczas wypadku poszkodowani, wykupił NNW. Ochrona działa w Polsce oraz krajach należących do systemu Zielonej Karty czyli na całym obszarze Europy.
Jaka wysokie ubezpieczenie może być przyznane?
Powszechnie na polskim rynku funkcjonują polisy zapewniające odszkodowanie do kilkudziesięciu tysięcy złotych. To ubezpieczyciel we własnym zakresie ustala, jakie maksymalne świadczenie zaoferuje.
– Na rynku można znaleźć bardzo różne oferty. Na przykład u nas suma ubezpieczenia może wynosić od 10 tys. do 100 tys. zł. Opcjonalnie, na wypadek śmierci kierującego pojazdem możną ją także pięciokrotnie zwiększyć oraz wkrótce będzie można rozszerzyć zakres ochrony o organizację i pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. To pokazuje, że podstawowy zakres NNW może zostać w niektórych przypadkach rozszerzony – mówi Damian Andruszkiewicz z Compensy.
Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
fot. unsplash