Amerykańska influencerka walczy o prawa otyłych. Trudno uwierzyć, CZEGO się domaga!

27-letnia Jae’lynn Chaney to amerykańska influencerka. Popularność dobyła prowadząc bloga o tematyce podróżniczej.

Obecnie jednak influencerka kojarzona jest przede wszystkim z walką o prawa osób otyłych. Wystosowała petycję do instytucji: Federalna Administracja Lotnictwa, Departament Transportu Stanów Zjednoczonych, Linie lotnicze, Administracja Bezpieczeństwa Transportu.

Czego domaga się 27-latka?

 

Jae’lynn Chaney plus size
https://www.instagram.com/jaebaeproductions/

 

W Polsce od kilku lat obserwujemy rozwój ruchu body positive, który dotyczy akceptacji własnego wyglądu i niedoskonałości figury. Jednak w Ameryce jest coraz więcej osób ekstremalnie otyłych. Tacy ludzie mają problemy z codziennymi czynnościami i załatwianiem różnych spraw.

 

Jae’lynn Chaney, która jest pasjonatką podróży idzie o krok dalej. Otyłość nazywa niepełnosprawnością i domaga się udogodnień dla osób otyłych

 

I tak jak przez lata walczyli to takie udogodnienia ludzie z niepełnosprawnościami. Influencerka używa mocnych słów:

 

Nasze podróże przez spektrum problemów związanych z otyłością i mobilnością rozwiewają złudzenie, że zdrowie jest miarą moralności. Nasze istnienie, jako osób grubych i niepełnosprawnych, rzuca wyzwanie opresyjnym narracjom, które starają się wymazać lub zdewaluować naszą tożsamość.⁣

– pisze w jednym z postów.

 

Modelka plus size – Ewa Zakrzewska – żali się, jak potraktowali ją w samolocie! „ogromne zażenowanie”

 

Influencerka plus size domaga się podwójnych miejsc dla osób otyłych

Jednak Jae’lynn Chaney najbardziej przeszkadzają problemy w samolocie. Jak przyznała, nie mieści się w samolotowej toalecie, a chcąc podróżować komfortowo – wykupuje dwa miejsca.

Influencerka plus size w swojej petycji pisze:

 

Podróż samolotem powinna być wygodna i dostępna dla każdego, niezależnie od wielkości. Jako osoby podróżujące w rozmiarze plus size mój partner i ja niestety doświadczyliśmy dyskryminacji i dyskomfortu podczas lotu. Podczas lotu z Pasco do Denver mój narzeczony był świadkiem nienawistnych komentarzy, dezaprobujących spojrzeń, a nawet odmowy siedzenia obok niego, co było równoznaczne z dyskryminacją. Podobnie podczas innego lotu byłam zmuszona zająć tylko jedno miejsce z nieruchomymi podłokietnikami, co spowodowało ból i siniaki. (…)

 

FAA powinna nałożyć na wszystkie linie lotnicze obowiązek posiadania kompleksowej polityki dotyczącej wielkości klienta, która priorytetowo traktuje komfort i dobre samopoczucie WSZYSTKICH pasażerów.

 

Konkretnie 27-latka domaga się:

  • dodatkowych miejsc dla osób otyłych
  • zwrot kosztów dla pasażerów, którzy sami wykupili dodatkowe miejsce
  • wsparcia i pomocy na lotnisku
  • przeszkolenia personelu w zakresie obsługi „dużych” klientów a także sposobu komunikacji z nimi
  • obowiązku wyposażenia wszystkich nowych samolotów co najmniej jednej toalety przystosowanej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

 

Jae’lynn Chaney, która z pewnością waży sporo ponad sto kilo, cierpi na nadciśnienie płucne i zespół policystycznych jajników. Są to więc choroby, które mogą w pewnym stopniu utrudniać utrzymanie wagi, ale nie uniemożliwiają schudnięcia. Jednocześnie warto zauważyć, że partner Jae’lynn również ma dużą nadwagę, a z pewnością nie choruje na PCOS.

 

Jae’lynn Chaney plus size
https://www.instagram.com/jaebaeproductions/

 

Komentarze