Anna Dereszowska i Roksana Węgiel na pozór nie mają ze sobą wiele wspólnego.
Mimo to Dereszowska i Roxie pojawiły się razem w bardzo ważnym projekcie.
Doświadczenie i młodość
Dereszowska (39 l.) to aktorka o bogatym dorobku. Pamiętamy ją z ról w „Lejdis”, „Nigdy nie mów nigdy”, „M jak miłość”, „Prawo Agaty”, „Barwy Szczęścia” czy „Echo Serca”. Obecnie aktorkę oglądać można w serialu „Lepsza połowa”.
Z kolei Roksana Węgiel ma już całe 15 lat i zna ją nie tylko cała Polska, ale też Europa. Roxie to zwyciężczyni programu The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
Znikające dzieci
I tak Anna oraz Roksana, a także Weronika Sowa czyli WERSOW – youtuberka z 1,46 mln subskrypcji i Ola Szkołda – polska modelka wystąpiły w filmie pt. ZNIKAJĄCE DZIECI. NASTOLETNIA DEPRESJA (film prezentujemy poniżej).
Dereszowska gra samotną matkę dwóch nastoletnich córek. Jedna z nich Weronika (w tej roli Wersow) jest zbuntowana – opuszcza lekcje, pali papierosy i farbuje włosy na różowo – w tej roli wystąpiła Weronika Sowa.
Druga córka Ola (Ola Szkołda) jest zupełnym przeciwieństwem – nie maluje się, dobrze się uczy, jest grzeczna i ułożona. Jej najlepszą koleżankę gra właśnie Roksana Węgiel.
Kończy się źle?
Wydaje się, że problematycznym dzieckiem jest właśnie Weronika, jednak to Ola popełnia samobójstwo. Bo film, w którym zagrała Anna Dereszowska i młode gwiazdy to film o depresji u nastolatków.
Jednak w odróżnieniu od innych tego typu projektów, obraz jest bardzo poruszający. Jest tu ciekawa fabuła i ciekawe postacie. Gra Dereszowskiej jest bardzo realistyczna – na pewno niejedno dziecko czy nastolatek prowadziło takie dialogi ze swoją matką. Także role dziewcząt są świetnie zagrane – może też dlatego, że w pewnym sensie dziewczyny grają same siebie. Jedna jest wesoła i barwna, druga spokojna i wyciszona, a Roksana – przyjacielska i rozsądna.
Zobacz też: Skull-breaker CHALLENGE – Na czym polega to NIEBEZPIECZNE wyzwanie? (VIDEO)
Do szkoły?
Twórca filmu czyli vloger Reżyser Życia ma nadzieję, że jego film będzie pokazywany w szkołach jako film edukacyjny. I zapewne może tak się stać. Jednak naszym zdaniem „Znikające dzieci” zobaczyć powinni przede wszystkim rodzice. Bo widać w nim, że nie wystarczy kupić dziecku nowego smartfona czy zapisać je na dodatkowe zajęcia. Ważniejsza będzie rozmowa i wspólne spędzanie czasu.
Podobnej rady udziela sama Roksana podsumowując swój udział w projekcie:
„pierwszy raz mogłam sprawdzić się w roli aktorki, mozliwosc współpracy z tak wspaniałymi ludźmi jest po prostu bezcenna.❤️ Bardzo dziękuję za możliwość bycia częścią czegoś tak ważnego. Mamy nadzieje, że ten film będzie mógł w jakiś sposób komuś pomóc…jeśli macie jakiś problem porozmawiajcie z kimś zaufanym, z kimś kto Was wesprze i pomoże. „
POLECAMY: POLKI imprezowały w DUBAJU. Za KARĘ spotkał je…
fot. youtube