Czy szczepionka z Rosji powoduje skutki uboczne? Zobacz co spotkało medyków…

Medycy z Kraju Ałtajskiego z Rosji przyjęli szczepionkę Sputnik V, która według rosyjskich władz była wysoce skuteczna. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że wyniki badań na Sars-CoV-2 dały wyniki pozytywny.

Rosyjscy naukowcy z zachwytem wypowiadali sie o stworzonej na początku sierpnia szczepionce. Jako jedna z pierwszych na świecie miała być skuteczna w walce z nowym patogenem. Rosyjskie ministerstwo zdrowia już 11 sierpnia zezwoliło na użycie szczepionki na masową skalę.

Lokalne media w Rosji informują, że 3 medyków z Kraju Ałtajskiego, którzy przyjęli Sputnika V otrzymało pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Media dementują możliwość zakażenia po otrzymaniu szczepionki.

Rosyjski Sputnik-V  przyjmowany jest w przeciągu 3 tygodni w 2 dawkach. Specjaliści tak komentowali działanie szczepionki:

Przez trzy tygodnie od otrzymania drugiej dawki trwa proces powstawania odporności na COVID-19 (..) spodziewamy się, że dane dotyczące skuteczności Sputnika V zostaną opublikowane w listopadzie

Prezydent Rosji wprost określił, że szczepionka jest efektywna. Do końca listopada mają zostać udostępnione dane o skuteczności Sputnika- V. Szybkie wynalezienie leku bez odpowiednich testów może jednak skutkować niską jakością, dlatego tak ważne są próby na dużej liczbie kandydatów. Czy szczepionka Pfizera wynaleziona przez USA będzie lepsza, przeczytaj w naszym artykule.

https://wsieci24.pl/mamy-szczepionke-na-koronawirusa-tak-twierdza/

Komentarze