Dania wycofuje TE zupki „chińskie”! W Polsce kupisz je bez problemu!

Zupki chińskie czyli zupy z makaronem instant to bardzo popularne dania. Choć niezbyt zdrowe, to niedrogie i łatwe w przygotowaniu.

Tymczasem Dania zadecydowała o wycofaniu ze sprzedaży konkretnych zupek. Zdaniem Duńczyków, po spożyciu istnieje „ryzyko zagrożenia życia”.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Dania wycofuje zupki Buldak Samyang

Chodzi o zupki Buldak koreańskiej firmy Samyang. Konkretnie są to zupy:

 

  • Buldak 3X Spicy & Hot Chicken
  • 2X spicy & Hot Chicken,
  • Hot Chicken Stew (czyli ostry gulasz z kurczaka)

 

Duńska Agencja Żywności podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży tych zupek chińskich (choć z Korei). Dlaczego?

 

Jadł PIEKIELNIE ostre jedzenie. Łukasz „Demon” Motyka nie żyje!

 

Zawartość kapsaicyny

Kapsaicyna to związek chemiczny odpowiedzialny za ostry smak papryczki chili. Jest więc stosowana jako przyprawa, jednak zbyt duże dawki mogą być groźne dla naszego zdrowia, bo dochodzi do porażenia układu nerwowego. Tym samym w dużych stężeniach kapsaicyna jest trucizną. Substancja ta jest też używana do produkcji gazów np. do samoobrony.

Zdaniem Duńczyków, zawartość kapsaicyny w zupkach  Buldak Samyang „stwarza ryzyko ostrego zatrucia u konsumenta” – może wywołać nudności, wymioty i wysokie ciśnienie krwi. Takie danie może być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i dzieci.

Tymczasem w Polsce bez problemu można kupić wspomniane zupki. Są one dostępne w wielu sklepach internetowych i kosztują około 9 zł. za sztukę.

Śmiertelnie pogryziony przez pszczoły! Warszawski strażak nie żyje!

 

źródło: bankier.pl

Komentarze