Śmiertelnie pogryziony przez pszczoły! Warszawski strażak nie żyje!

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przekazała informację o śmierci strażaka.

Po tym, jak został pokąsany przez pszczoły, zmarł Marcin Wilkowski, który służył w JRG nr 15 Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy.

 

https://www.gov.pl/web/kgpsp/

 

Pogryzienie przez pszczoły – śmiertelne

Użądlenie przez jedną pszczołę, jest bolesne, ale zazwyczaj nie powoduje większych konsekwencji. Są jednak przypadki, gdy ukąszenie może okazać się śmiertelne.

 

  • użądlenie przez rój pszczół – w żądłach pszczół zawarta jest toksyna, jeśli więc ktoś zostanie zaatakowany przez cały rój pszczół (u dorosłych 100–200 pszczół lub os, u dzieci około 50) może dojść do śmierci
  • użądlenie w język, usta lub gardło (np. gdy nie zauważymy pszczoły lub osy w napoju) może grozić uduszeniem z uwagi na dużą opuchliznę
  • reakcja alergiczna – w przypadku reakcji alergicznej, osoba ukąszona, może umrzeć; aby temu zapobiec podaje się adrenalinę, konieczna jest jednak szybka interwencja medyczna

 

Dramat w Krynicy Morskiej. Utonęła na oczach męża! [FOTO]

 

Strażak Marcin Wilkowski

Strażak Marcin Wilkowski zmarł po tym, jak pokąsały go pszczoły.

 

Niespełna tydzień temu nasz kolega został poważnie pogryziony przez pszczoły i nieprzytomny trafił do szpitala w Wyszkowie. Jego stan był bardzo ciężki. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia.

– poinformowali strażacy za pośrednictwem portalu wwl112.pl.

 

A Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej pożegnała zmarłego strażaka:

 

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 11 czerwca 2024 r. zmarł starszy ogniomistrz Marcin Wilkowski, który służył w JRG nr 15 Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy.

 

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski w imieniu własnym oraz środowiska pożarniczego składa kondolencje Rodzinie i Bliskim Zmarłego.
Cześć Jego pamięci!*

 

W komunikacie nie podano okoliczności, w jakich doszło do pokąsania mężczyzny oraz czy miało to miejsce na służbie, czy w innych okolicznościach.

Zmarły Marcin Wilkowski miał zaledwie 45 lat. Pogrzeb odbędzie się 15 czerwca 2024 r. w Dąbrówce.

 

 

 

cyt. .gov.pl/web/kgpsp

Komentarze