Kiedy dostaniesz 500+? Minister ROZWIAŁA wątpliwości!

Kiedy dostaniesz 500+? Minister rodziny i polityki społecznej rozwiała wątpliwości! Teraz wszystko jest jasne!

„Rodzina 500+” to czołowy program pomocy rządu PiS. Teraz rusza nabór wniosków na nową edycję. Kiedy dostaniemy pieniądze?

– 1 lutego br. rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: SZOKUJĄCE informacje o szczepionkach! Czy w ogóle się zaszczepimy?

Obecnie co miesiąc wsparcie trafia do 6,6 mln dzieci. Na pomoc w ramach programu wydano już 134 mld zł.

Od 2021 r. prawo do „500+” będzie ustalane na czas od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

– Za tydzień, dokładnie 1 lutego, rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną. Do wyboru są trzy opcje: bankowość elektroniczna, portal Empatia oraz PUE ZUS.  To proste systemy, proste aplikacje, które umożliwiają sprawne złożenie wniosków – dodała.

Fot. Pixabay

Złożenie wniosku w formie tradycyjnej zostanie umożliwione od 1 kwietnia br.

Kiedy dostaniemy gotówkę?

– Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku – poinformowano.

Natomiast, jeśli wniosek złożymy w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca, ustalenie i wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca będzie miała miejsce nie później niż do 31 sierpnia.

Złożenie wniosku po 30 czerwca oznacza, że świadczenie zostanie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.

– Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca – podkreślono

Zobacz także: Ile osób może być na POGRZEBIE? TE słowa rozwiewają wątpliwości

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPS

Komentarze