SZOKUJĄCE informacje o szczepionkach! Czy w ogóle się zaszczepimy?

To szokujące informacje o szczepionkach! Czy w ogóle się zaszczepimy? Co się dzieje? Dlaczego wszystko nie idzie, jak powinno?

Dziś ruszają szczepienia seniorów. Ci nie powinni jednak sami przychodzić do przychodni. Jak ujawnili przedstawiciele rządu, nie ma już wolnych terminów! Czy brakuje szczepionek?

– Mamy ponad 3 mln zajętych terminów zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia, terminów wolnych natomiast już nie mamy. To nie wynika z problemu system, tylko z braku szczepionek – przyznał wprost Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz także: Ile osób może być na POGRZEBIE? TE słowa rozwiewają wątpliwości

Do końca marca zaszczepionych ma zostać 3,1 mln osób. Czy to się uda?

– To ważny dzień, zaczynamy szczepienia populacyjne. W ponad 5 tys. punktów w całym kraju rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia. Mamy ponad 3 mln zajętych terminów zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia, nie mamy już natomiast wolnych szczepionek na COVID-19. To nie wynika z problemu systemu – dodał.

Fot. Pixabay

Należy więc zostać w domu i nie chodzić do przychodni, jeśli nie zapisaliśmy się wcześniej. Teraz możemy to zrobić na kilka sposobów, ale nie liczmy na szybkie zaszczepienie.

– Apelujemy do seniorów, tych którzy chcą się zarejestrować, aby zgłaszali chęć zaszczepienia się telefonicznie przez sms lub przez Internet. Wciąż działa też infolinia 989, na którą może zadzwonić każdy senior i mimo tego, że nie ma dzisiaj terminów do zarejestrowania się w konkretnych miejscach na szczepienie, to może zostawić swoje dane kontaktowe. Gwarantujemy, że pracownicy infolinii zadzwonią z propozycją terminu szczepienia do każdego seniora, który przekaże swoje dane telefonicznie lub przez Internet – podkreślił Dworczyk.

Czy szczepionki dotrą do Polski? Czy w ogóle się zaszczepimy? Na razie nie wygląda to dobrze.

Zobacz także: AWANTURA u Wałęsów! Danuta wpadła w SZAŁ!

Fot. Pixabay

Źródło: se.plKomentarze