Anna Popek i Rafał Patyra w nowej śniadaniówce. „Historyczna chwila”

Anna Popek i Rafał Patyra to dziennikarze, którzy po zmianie władzy stracili pracę w Telewizji Polskiej.

Rafał Patryra dosyć szybko przeszedł do „klonu” Teleexpress’u czyli programu Express Republiki w Telewizji Republika. Z kolei Anna Popek przez długi czas była w zawieszeniu i dopiero w połowie marca 2024 r. oficjalnie potwierdziła zakończenie współpracy z TVP.

Dziś dwójka dziennikarzy ogłosiła swój debiut w nowym programie śniadaniowym.

 

https://twitter.com/RepublikaTV/status/1777258075268735104

 

Program nosi tytuł Republika Wstajemy i także jest emitowany w Telewizji Republika – dokładnie od dziś tj. od 8 kwietnia 2024 r. Anna Popek nieskromnie stwierdziła, że emisja nowej śniadaniówki to historyczna chwila:

 

Dzień dobry, to jest historyczny moment. Witamy państwa bardzo serdecznie, rozpoczynając tym samym nową erę w dziejach Republiki bowiem dzisiaj ruszamy z telewizją śniadaniową właśnie tutaj.

 

Z kolei kilka dni temu anonsując nowy program na instagramie, napisała:

 

Przygotowując mój nowy program śniadaniowy w TV Republika sięgnęłam pamięcią do wizyty w Paryżu. Wtedy chłonęłam architekturę, muzykę,sztukę, zbiory muzealne , zapachy i smaki Paryża. Te wspomnienia oraz wiedza, którą zdobyłam będą inspiracją do naszego porannego pasma. Spodziewajcie się więc tego, co najlepsze, najciekawsze, najbardziej potrzebne i piękne.

 

Można się więc domyślać, że redakcja daje prowadzącej sporą swobodę jeśli chodzi o dobór tematów i prowadzenie porannego formatu.

 

Widzowie bardzo serdecznie powitali panią Annę i Rafała Patyrę. Wiele osób zrezygnowało z oglądania TVP, a samo „Pytanie na Śniadanie” odnotowało drastyczny spadek oglądalności. Nic więc dziwnego, że nowa śniadaniówka ma duże szanse na powodzenie!

Pierwszy odcinek poniżej.

 

https://twitter.com/RepublikaTV/status/1777258075268735104

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=SO-s3gNWbnY

Komentarze