Tragedia w świętokrzyskim. Nie żyje 4-latek staranowany przez konia!

Spłoszony koń staranował dziecko. Niestety 4-letni chłopiec nie przeżył.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 8 kwietnia 2024 roku w Mniowie (w okolicy Kielc). Oto szczegóły tego tragicznego wydarzenia.

 

https://kielce.policja.gov.pl/

 

Wydaje się, że dziecko będące pod opieką dorosłych, jest bezpieczne. Niestety w tym przypadku, choć dziecko przebywało z mamą i dziadkiem i tak doszło do tragedii.

 

Spłoszony koń

Jak przekazała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, spłoszony koń prawdopodobnie kopnął chłopca. Pomimo godzinnej reanimacji, chłopiec zmarł.

 

Na terenie posesji pod opieką bliskich znajdował się czteroletni chłopiec. Niedaleko od niego znajdował się również koń. W pewnym momencie zwierzę najprawdopodobniej zostało spłoszone. Niestety było na tyle blisko chłopca, że dziecko odniosło bardzo poważne obrażenia. Blisko godzinna resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła oczekiwanego skutku. Życia chłopca nie udało się uratować*

– powiedziała w rozmowie z TVP Kielce.

 

Rodzina zmarłego chłopca jest w bardzo złym stanie psychicznym, a to ich zeznania pomogą w odtworzeniu okoliczności wypadku. Pewne jest jednak, że opiekunowie zmarłego 4-latka byli trzeźwi. Natomiast samo zdarzenie najprawdopodobniej jest efektem tragicznego zbiegu okoliczności.

 

Damian Gębal nie żyje! Poruszające szczegóły odnalezienia ciała!

 

*cyt. tvp.pl

Komentarze