Ludzie młodzi, starsi, kobiety, mężczyźni, wszyscy ostatnimi czasy nabierają się na Facebookowe łańcuszki. Stały się one prawdziwą plagą. W ten weekend masowo publikowano posty, że nie zgadza się na korzystanie z ich materiałów dostępnych na Facebooku. Jednak, to że wstawimy takie coś, wcale nie chroni naszego konta. Tylko kto to wymyśla? I po co?
Nieważne, czy chodzi o nowe przepisy na Facebooku, czy rodziców, którzy zbierają na przykład pieniądze na operację dziecka. Podstawą każdego internetowego łańcuszka jest kłamstwo. Tzw. fake newsy opanowały ludzkość. Z analizy naukowców wynika, że to właśnie starsi podatni są na udostępnianie takich treści. Osoby powyżej 65 roku dzieliły się fake newsami dwa razy częściej niż grupa 45-65. W przedziale 18-29 zaledwie 3 proc. badanych udostępniło nieprawdziwą informację.
ZOBACZ:Oto najseksowniejsza babcia na świecie. Wczoraj dostała mnóstwo życzeń! [FOTO]
Polacy są bardzo przesądni, a przecież przesąd, którego nie potrafimy udowodnić, również staje się fake newsem, dopóki nie uzyska się naukowych dowodów np. na to, że czarny kot przynosi pecha. I to właśnie ta grupa, ma najczęściej publikować łańcuszki na Facebooku. Osoby przesądne i łatwowierne. Więc nie jest to wina internetu, tylko nas – ludzi. Bo mnożenie fake’ów stało się już nagminne…
źródło: o2.pl
fot. mat. prasowe