Nie żyje konkurentka Edyty Górniak! Miała zaledwie 45 lat!

Edyta Górniak (51 l.) przekazała informację o śmierci swojej konkurentki. Gwiazda złożyła też kondolencje fanom swojej dawnej rywalki.

Zmarła piosenkarka miała zaledwie 45 lat, jednak od długiego czasu walczyła z ciężką chorobą. Tę walkę niestety przegrała.

 

https://www.instagram.com/edytagorniak/

 

W 1994 roku Edyta Górniak wystąpiła podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji w Dublinie. O zwycięstwo rywalizowało 25 krajów, w tym Portugalia reprezentowana przez Sarę Tavares „Chamar a música”.

 

Finalnie Eurowizję w 1994 roku wygrali Irlandczycy, polska reprezentantka z piosenką „To nie ja!” zajęła drugie miejsce, a Sara Tavares znalazła się na 8. miejscu.

 

Jak czytamy na stronie Eurowizji:

 

W Dublinie [Sara Tavares] zajęła ósme miejsce, do dziś jedno z najlepszych w historii startów kraju.

 

Na fali sukcesu w 1996 roku wydała debiutancką EP-kę, a w roku 1999 ukazał się jej pierwszy album Mi Ma Bô. Kolejne krążki trafiły do sprzedaży w latach 2006, 2008 i 2009. Wtedy też Sara usłyszała druzgocącą diagnozę: wykryto u niej nowotwór mózgu. Pomimo choroby artystka dalej tworzyła muzykę, promując w Portugalii melodie afrykańskie.

 

Nie żyje ikona TVP! Była prawdziwą prekursorką!

 

Piosenkarka przez ponad 10 lat mierzyła się z chorobą nowotworową. Zmarła 19 listopada 2023 roku w wieku 45 lat.

 

Edyta Górniak nie kryła swojego smutku z powodu śmierci Sary:

 

Z wielkim smutkiem przyjęłam dziś informację, że wspaniała artystka portugalska Sara Tavares, z którą wspólnie stanęłyśmy na scenie w Dublinie, reprezentując Nasze kraje, wczoraj odeszła…

 

Łączę się w bólu z jej fanami i z całą Portugalią

– napisała gwiazda.

 

Poniżej nagranie Sary Tavares z Eurowizji w 1994 roku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=cwyHY0Ogz7g

Komentarze