Całkowite wyeliminowanie mięsa z diety służy zdrowiu? A może wręcz przeciwnie? Spekulacje na temat zalet i wad bycia wegetarianinem czy weganinem chyba nigdy nie ucichną. Miejmy jednak świadomość jakie zmiany zachodzą w naszym ciele w momencie, gdy całkowicie zrezygnujemy z jedzenia mięsa.
W momencie, kiedy pozbędziemy się z naszej diety mięsa, ciało zacznie reagować, dając nam odpowiednie sygnały. Dowiedz się jakie.
1.Delikatnie tracisz na wadze. Dzieje się tak, gdy jemy więcej warzyw i owoców.
2.W jelitach zwiększa się ilość korzystnych bakterii. Dane pokazują, że ludzie, którzy jedzą tylko produkty roślinne, mają więcej bakterii ochronnych. Potrzeba jednak na to czasu, aby flora jelitowa uległa reorganizacji i poprawie. Początkowo mogą pojawić się wzdęcia, ponieważ jelita i trzustka dostosowują się do diety opartej na roślinach.
3.Zwiększone pokłady energii i zdrowsza skóra. Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką można zauważyć po odstawieniu mięsa, to zwiększony przypływ energii. Taka dieta pomaga wypłukać toksyny oraz daje poczucie pewnej lekkości, a co za tym idzie zdrowszej cery.
4.Zmniejszone ryzyko zachorowań na choroby sercowo-naczyniowe. Amerykańscy naukowcy odkryli, że zawarta w czerwonym mięsie L-karnityna wywołuje reakcje chemiczne, które negatywnie wpływają na nasze serce.
5.Zmniejsza się poziom cholesterolu prawie o 1/3 oraz zachorowanie na miażdżycę.
6.Mogą wystąpić niedobory witamin i minerałów. Kiedy przestajemy jeść mięso, w organizmie mogą wystąpić niedobory jodu, żelaza, witaminy D i B12. Naukowcy jednak twierdzą, że jeśli nasza dieta pomimo braku mięsa zawiera wystarczającą ilość roślin strączkowych (fasoli, soczewicy), orzechów, owoców, ciemnozielonych warzyw, produktów pełnoziarnistych i zbóż, to równowaga witamin i minerałów zostanie przywrócona.
7.Mięśnie mogą potrzebować więcej czasu na regenerację. Białka zarówno zwierzęce jak i roślinne są niezbędne do wzmocnienia mięśni i ich regeneracji po treningu.
ZOBACZ TEŻ:4 czynności, które chronią przed CUKRZYCĄ! Zacznij już dziś!
Źródło:ohme.pl/pixabay