4 czynności, które chronią przed CUKRZYCĄ! Zacznij już dziś!

Poznaj 4 czynniki, które przyczynią się do przeciwdziałania cukrzycy i złagodzeniu skutków już istniejącej.

Cukrzyca to współczesna choroba, która rozszerza się na cały świat. Ta przewlekła choroba metaboliczna wynika z zaburzonego wydzielania lub działania insuliny – hormonu produkowanego przez trzustkę.

 

Jeśli w rodzinie zdarzały się przypadki zachorowań na cukrzycę, automatycznie zwiększa się ryzyko, że powiększymy armię osób ze „zbyt słodką krwią”.

 

Poznaj kilka surowców zielarskich, które obniżają poziom glukozy w surowicy krwi.

 

1.Owocnia fasoli. Pobudza wydzielanie insuliny z wysp trzustkowych. Niektórzy eksperci porównują siłę działania 1 filiżanki naparu z tego surowca z 3 jednostkami insuliny.

 

2.Cynamonowiec cejloński. Jest surowcem, który ma wpływ na metabolizm glukozy w organizmie. Zawarte w surowcu bioaktywne substancje wykazują w stosunku do komórek organizmu efekt insulinopodobny i to jest prawdopodobnie najważniejszą przyczyną jego stabilizującego wpływu na poziom glukozy w surowicy krwi. Przypuszcza się, że cynamonowiec wykazuje pozytywne działanie na receptory insulinowe. Ponadto stymuluje syntezę glikogenu w wątrobie.

 

3.Liść morwy białej. Zwiększa ilość wydzielanej insuliny. Podawany jako napar, łącznie z liściem borówki czarnej i owocnią fasoli, obniża poziom glukozy we krwi.

 

4.Liść pokrzywy. Podobnie jak morwa biała obniża poziom glukozy w surowicy krwi.

 

ZOBACZ TEŻ:Ważny krok w życiu gwiazdy! Pandemia koronawirusa skłoniła Jennifer Aniston do…

 

 

Źródło:ziolanazdrowie/pixabayKomentarze