Pierwsza taka DECYZJA PAPIEŻA FRANCISZKA! Teraz kobieta będzie mogła…

Papież Franciszek podjął historyczną decyzję. Teraz kobieta będzie mogła…

Mówi się, że to prawdziwy precedens w historii Watykanu, ponieważ dotychczas tę funkcję sprawowali sami mężczyźni. Teraz się to zmieni.

 

Chodzi o kierownicze stanowiska w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, które były zarezerwowane dla kapłanów, biskupów i kardynałów.

 

Papież Franciszek podjął decyzję, że to stanowisko zajmie teraz 67-letnia świecka prawniczka.

 

Francesca Di Giovanni obejmie stanowisko wiceszefowej watykańskiej dyplomacji. Jak informuje „Voa News”, kobieta jest Włoszką i pochodzi z Palermo. W Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej pracuje od 27 lat.

 

Na czym będą polegały jej obowiązki?

Kobieta ma koordynować stosunki Watykanu z Organizacją Narodów Zjednoczonych oraz innymi organizacjami rządowymi. To na niej spocznie odpowiedzialność za zawieranie międzynarodowych traktatów.

 

Dotychczas Di Giovanni zajmowała się prawami uchodźców i imigrantów. Była również specjalistką od prawa międzynarodowego oraz własności intelektualnej. Interesowała się również prawami kobiet oraz humanitaryzmem.

 

Drugim wiceszefem watykańskiej dyplomacji od 2019 roku jest Mirosław Wachowski, 66-letni prałat polskiego pochodzenia. Bezpośrednim przełożonym Di Giovanni i Wachowskiego pozostaje szkocki arcybiskup Paul Gallagher.

 

Di Giovanni wyraziła opinię, że papież Franciszek swoją decyzją okazał szacunek wszystkim kobietom. Ojciec Święty od początku swojego pontyfikatu w niezwykle pozytywny sposób wypowiada się o roli kobiet w świecie. Wskazuje, że mają one specjalne predyspozycje do pełnienia mediacji i zaprowadzania pokoju.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Hołownia publicznie upokorzony! Ksiądz nie udzielił mu komunii, bo…

 

Źródło:02/pixabay

Komentarze