Piotr Gliński ostro o proteście pod Trybunałem Konstytucyjnym! Zwrócił się do Donalda Tuska

Poseł Piotr Gliński ostro skrytykował wydarzenia pod Trybunałem Konstytucyjnym, w ramach sobotniego „Protestu Wolnych Polaków”, nazywając je brutalnym naruszeniem prawa i demokratycznych zasad.

W proteście uczestniczyli politycy partii PiS. Wśród nich można było zobaczyć Macieja Wąsika oraz Mariusza Kamińskiego. Słowa posła Glińskiego skierowane były nie tylko do obecnych przywódców, ale także do premiera Donalda Tuska, któremu przekazał jasny komunikat: społeczny opór będzie narastał.

Nie krył zdziwienia z powodu imponującej frekwencji podczas manifestacji, podkreślając, że każde działanie, zwłaszcza takie, które ingeruje w instytucje demokratyczne, wywołuje reakcję społeczną. Zdaniem Glińskiego, obecna sytuacja nie tylko łamie prawo, ale także stwarza niebezpieczny precedens dla przyszłości kraju.

Nie ulega wątpliwości, że XXI wiek nie jest czasem na wprowadzanie autorytarnych rządów poprzez naruszanie prawa i konstytucji. Polityk PiS stanowczo sprzeciwiał się takiej tendencji, podkreślając, że społeczeństwo nie da się zastraszyć. Wręcz przeciwnie, ludzie z każdym dniem coraz bardziej organizują się w opozycji do naruszania demokratycznych wartości.

Gliński zwrócił uwagę na różnorodność działalności Trybunału Konstytucyjnego w przeszłości, jednak podkreślił, że niezależnie od ewentualnych niedoskonałości, instytucja ta zawsze przestrzegała pewnych zasad. Teraz, w obliczu planowanych zmian, polityk widzi próbę dewastacji TK poprzez nielegalne działania.

Odpowiedzialność polityków, zdaniem Glińskiego, polega na organizowaniu protestów i innych form wyrażania niezgody, zawsze z poszanowaniem prawa i bez uciekania się do przemocy. Jest to nie tylko obowiązek wobec społeczeństwa, ale także wyraz demokratycznego procesu w kraju.

Kwestia zmian w Trybunale Konstytucyjnym pozostaje gorącym tematem, zwłaszcza po spotkaniu przedstawicieli różnych sił politycznych u ministra sprawiedliwości. Wypowiedź Marszałka Sejmu Szymona Hołowni sugeruje, że istnieje pewien pomysł na przejście przez wątpliwości dotyczące zmiany konstytucji. Jednakże, opozycja nadal stoi na stanowisku, że niezbędne są jasne i uczciwe zmiany, które nie naruszają demokratycznych wartości i zasad.

W obliczu tych wydarzeń, społeczeństwo polskie stoi przed wyzwaniem obrony swoich praw i demokratycznych instytucji. Wartość solidarności i poszanowania prawa wydaje się kluczowa w dążeniu do zachowania demokratycznych standardów w kraju.

Źródło: onet.pl

Jarosław Kaczyński chce dymisji komisarza UE ds. rolnictwa? Uważa, że jest winny protestom w Polsce

Komentarze