Piotr Kraśko ROZKLEIŁ się na WIZJI! Co go tak wzruszyło?!

Piotr Kraśko nie krył emocji i wzruszył się podczas programu, który prowadził na antenie TVN24. Rozmowa z siostrą Małgorzatą Chmielewską sprawiła, że dziennikarzowi załamał się głos.

 

Emocje na wizji

Piotr Kraśko ma długoletnie doświadczenie dziennikarskie. Prowadzi Fakty TVN i program Fakty po Faktach, który emitowany jest na antenie TVN24. Właśnie podczas prowadzenia tego programu emocje wzięły górę u dziennikarza. Kraśko rozmawiał z siostrą Małgorzatą Chmielewską, która od wielu lat pomaga osobom potrzebującym. Tematem rozmowy był protest osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Sejmie. Siostra Chmielewska dobrze zna problemy osób niepełnosprawnych. Jest też założycielką i kierowniczką wspólnoty  „Chleb życia”, która wspiera osoby ubogie. Jednak siostra Małgorzata nie przypomina typowej zakonnicy. Nie nosi habitu. Dziennik Super Express przypomina, co siostra mówiła o sobie i życiu zakonnym:

 

Nie jestem w zgromadzeniu zakonnym w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, ale we wspólnocie, w której są zarówno osoby, które tak jak ja wybierają życie w celibacie, ale są też małżeństwa

 

Wzruszenie dziennikarza

Piotr Kraśko rozmawiał z siostrą Małgorzatą Chmielewską o proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie. Żądają oni podwyższenia renty socjalnej do wysokości najniższego wynagrodzenia, które obecnie wynosi 3490 zł brutto. Natomiast renta socjalna, którą otrzymują wynosi 1588 zł brutto. To nie pozwala im na godne życie. Siostra Chmielewska mówiła na antenie TVN24:

 

To jest niewyobrażalne po prostu jak traktuje się w Polsce osoby niepełnosprawne, a także tych, którzy się nimi zajmują. To jest niewyobrażalne zupełnie, zwłaszcza przy tych naszych szczytnych hasłach obrony życia. Tylko, że to życie trwa potem kilkadziesiąt lat

 

Słowa siostry Chmielewskiej bardzo poruszyły Piotra Kraśkę. Dziennikarz powiedział łamiącym się głosem”

 

Siostro, bardzo dziękuję za tę rozmowę. Za wszystko, co siostra robi, nisko pochylam głowę

 

Zdjęcie: Facebook/ Fakty po Faktach

Komentarze