Piotr Zychowicz w OGNIU PYTAŃ Dariusza Lorantego! Czy jest GERMANOFILEM?!

Piotr Zychowicz jest niezwykle popularnym historykiem. Jego kanał YouTube cieszy się dużym zainteresowaniem internautów. Dariusz Loaranty postanowił przepytać Piotra Zychowicza i ustalił czy ten jest germanofilem.

Polska i jej przyszłość

Piotr Zychowicz przekonuje, że Polska jest krajem średnim. Jeśli Niemcy i Rosja idą ramię w ramię, to Polska przestaje istnieć. Sojusz Berlina i Moskwy jest groźny dla Polski. Dlatego tak ważny był sojusz z jednym z tych państw. Dmowski stawiał na Rosję, Piłsudski na Niemcy. Polska leży na styku cywilizacji zachodniej i wschodniej. Zachód to piękno i modernizacja, a wschód to zacofanie. Przyszłością Polski jest sojusz z Zachodem i to właśnie się dzieje. Dariusz Loranty pyta też Piotra Zychowicza, czy ten jest germanofilem.

Kłamstwa o II wojnie światowej

Piotr Zychowicz jako jeden z historyków walczył z kłamliwym pojęciem, jakie funkcjonowało na Zachodzie, a mianowicie z określeniem „polskie obozy śmierci”. Sugerowało ono, że to Polacy odpowiadają na obozy koncentracyjne i oni są ich twórcami. To kłamliwe określenie niemal na stałe weszło do słownika związanego z II wojną światową. Dariusz Loranty, redaktor naczelny portalu „Superpress” pytał popularnego historyka, w jaki sposób walczył z całą machiną wymierzoną w Polskę.

Sojusze ze Wschodem czy z Zachodem?

Piotr Zychowicz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pamięć o II wojnie światowej jest wciąż bardzo żywa wśród Polaków. Historyka nie dziwią zatem obawy, które dotyczą współpracy z Niemcami. Jednak mając do wyboru Wschód czy Zachód naturalnym wyborem staje się Zachód. Natomiast takie kraje jak Białoruś postawiły na Wschód i wyszły na tym fatalnie. Zdaniem Piotra Zychowicza w ostatnim 30-leciu w Polsce możemy zauważyć duży rozwój w zakresie infrastruktury, gospodarki, czy wymianę handlową z Niemcami. W tej sferze Polska znajduje się na czwartym miejscu, a Rosja na miejscu 14. Tylko sojusz z Zachodem może być gwarantem naszego bezpieczeństwa, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń.

Zdjęcie: YouTube/ Superpress

Komentarze