PRAWIE MILION ZŁOTYCH TRAFIŁ DO FUNDACJI OJCA TADEUSZA RYDZYKA!

PRAWIE MILION ZŁOTYCH TRAFIŁ Z MINISTERSTWA ZDROWIA DO FUNDACJI OJCA TADEUSZA RYDZYKA! Tak wynika z odpowiedzi udzielonej na interpelację poselską posła Krzysztofa Brejzy. Niektórzy nie ukrywają swojego oburzenia, uważając, że środki są marnotrawione!

„Ministerstwo ZDROWIA przelało fundacji o.Rydzyka prawie 1 mln zł. Tak wynika z odpowiedzi na moje zapytanie. Umowy Ministerstwa z fundacją Rydzyka dotyczyły …kampanii INFORMACYJNEJ nt.walki z nowotworami. I to w czasie, gdy brakuje pieniędzy na LECZENIE raka.” – napisał na swoim Twitterze Krzysztof Brejza, dołączając skan otrzymanego pisma.

Opozycja nie ukrywa swojej złości. Zdaniem posła środki są marnotrawione, a środków na leczenie chorych jak zwykle brakuje…

Zobacz też: [FOTO]Jej pośladki według milionów mężczyzn na świecie uchodzą za ideał! Właśnie pochwaliła się ile na nich zarabia!

Z odpowiedzi resortu wynika, że w 2016 roku do fundacji Lux Veritatis, która kierowana jest przez ojca Tadeusza Rydzyka trafiło 182 940 zł, rok później 488 604 zł, a w 2018 r. 202 439 zł. Reasumując jest to około 873 tysięcy.

Minister Zdrowia w odpowiedzi na pismo Krzysztofa Brejzy umieścił także notkę o tym, że środki, które trafiły do fundacji Rydzyka zostały wykorzystane na poczet „„zakupu czasu antenowego dla celów przeprowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów”.

Czy w ten sposób powinny być wykorzystywane pieniądze? My również nie ukrywamy swojego oburzenia!!! To nie do pomyślenia.

Źródło: Twitter

Komentarze