Robert Makłowicz w nietypowej roli. CO będzie robił w autobusach?

Robert Makłowicz (61 l.) to dziennikarz, publicysta, krytyk kulinarny i podróżnik.

Największą rozpoznawalność zyskał dzięki programom „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” oraz „Makłowicz w podróży”, a obecnie krytyk kulinarny swoje nagrani publikuje na Youtube.

Jak jednak informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, Makłowicz wystąpi teraz w nietypowej roli!

 

https://www.facebook.com/robertmaklowiczofficial

 

Robert Makłowicz – Kraków

Makłowicz urodził się w Krakowie, co w zabawny sposób opisuje na swojej stronie internetowej:

 

Urodziłem się staraniem Beaty oraz Włodzimierza Makłowiczów, a miało to miejsce 12 VIII 1963 roku w Krakowie. W tym zacnym mieście upłynęło mi dzieciństwo i młodość, wiek dojrzały też mi w nim upływa, choć z przerwami dłuższymi, znaczonymi pobytami w Dalmacji, którą to sam wybrałem na swój drugi dom.

 

Z pewnością więc słynny krytyk związany jest też emocjonalnie z tym miastem i dlatego zdecydował się na nietypową współpracę.

 

Chodził po dachu Sejmu. Za ten spacer zapłaci KROCIE!

 

Robert Makłowicz – autobusy i tramwaje

Otóż od jesieni 2024 r. głos Roberta Makłowicza będzie rozbrzmiewał w krakowskich autobusach i tramwajach. Krytyk i podróżnik użyczył swojego głosu do nagrań, jakie są emitowane w komunikacji miejskiej czyli różnych informacji dotyczących przystanków czy klimatyzacji.

Makłowicz swojego głosu użyczył nieodpłatnie. Rzecznik krakowskiego Zarządu Transportu Publicznego, Sebastian Kowal powiedział w rozmowie z Kraków Nasze Miasto:

 

Robert Makłowicz udzieli swego głosu nieodpłatnie, po prostu zrobi to dla miasta. Jedyna opłata rzędu kilkuset złotych, jaką poniesie miasto w związku z tym przedsięwzięciem, to koszt wynajęcia profesjonalnego studia na wykonanie nagrań.

 

Głos Roberta Makłowicza w komunikacji miejskiej rozbrzmiewać będzie od października 2024 r. Poniżej video ze studia nagrań.

Szefowa PnŚ wyśmiała Kammela za „cud życia”. Ostra reakcja prezentera!

 

Komentarze