Rosjanie TUŻ przy POLSKIEJ GRANICY! Rakiety spadły 30 km od POLSKI!

Rosyjska inwazja z godziny na godzinę przybiera na sile. Wojska Putina rozmieściły swoje siły tuż przy granicy z Polską. Pojawiło się 50 transporterów na poligonie w Brześciu na Białorusi.

Przy granicy

Atak Rosji dotyka już wielu miast Ukrainy. Jednak siły rosyjskie przesuwają się też coraz bardziej za zachód. Jak poinformował Jack Detsch, reporter Foreign Policy na Twitterze:

Rosja zgromadziła wojska, broń pancerną, artylerię i ponad 50 transporterów ciężkiego sprzętu na poligonie w Brześciu, niedaleko polskiej granicy.

Reporter opublikował zdjęcie satelitarne, które pokazuje grupowanie sił rosyjskich.

Natomiast telewizja CNN pokazała nagranie, na którym widać rosyjskie pojazdy wojskowe na przejściu granicznym w Sieńkowce. W tym miejscu stykają się granice trzech państw.

Białoruś wspiera Rosję

Białoruś aktywnie wspiera Rosję w inwazji na Ukrainie i udostępnia jej swoje granice do ataku. Z terenu Białorusi zostały wystrzelone cztery rakiety balistyczne. Jednak Białoruś oficjalnie nie przyznaje się do pomocy Rosji w ataku na Ukrainę. Władze białoruskie mówią o pracach nad wzmacnianiem odcinków granicy państwowej ” w celu przeniknięcia grup dywersyjno-wywiadowczych” i uniemożliwienie dostaw broni. Na Białorusi jest magazynowany rosyjski sprzęt i grupowane wojska, które już w styczniu zaczęły działać na tamtym terenie. Wczoraj prezydent Łukaszenka oświadczył, że wojska białoruskie nie biorą udziału w rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie.

Wybuchy niedaleko Polski

Wczoraj rakiety rosyjskie spadły na bazę lotniczą Sambor w obwodzie lwowskim. To miejsce jest położone zaledwie 30 kilometrów od polskiej granicy. Wiadomość o zaatakowaniu sąsiadów szybko dotarła do polskiego Radymna na Podkarpaciu. Sołtys wsi Korczowa powiedział:

Szok, nie spodziewaliśmy się, że to się będzie rozgrywać tak blisko nas. Do tej wojny uspokajały nas komentarze, że do wojny nie dojdzie, a nawet jeśli się wydarzy to daleko od nas. Dziś jednak miny wszystkim spoważniały. Wojna dotyczy również nas.

Sołtys wsi Korczowa odbierał też wiele telefonów od zaniepokojonych mieszkańców. Ludzie boją się tak bliskiego ostrzału i tragicznych skutków, który za nim idzie.

Źródło: WP, Twitter

Zdjęcie: Twitter/ Jack Detsch

 

Komentarze