To był czarny dzień myśliwych. Makabryczne wypadki na polowaniach!

Długi weekend niestety przyniósł tragiczne wiadomości. Dla środowisk myśliwskich miniona niedziela to istny czarny dzień. Jeden myśliwy nie żyje, drugi w ciężkim stanie walczy o życie.

 

Czarny dzień dla środowiska myśliwych miał miejsce w niedzielę. W dwóch różnych miejscach w Polsce doszło do makabrycznych wypadków. W województwie zachodniopomorskim myśliwi z Danii zorganizowali sobie polowanie. We Włościborzu polowało 16 duńskich myśliwych. W trakcie polowania doszło niespodziewanie do tragedii. 47-letni mężczyzna z myśliwskiej nagonki został śmiertelnie postrzelony w klatkę piersiową.

 

ZOBACZ TEŻ: Koszmar Willa Smitha. Miał być śmieszny film u lekarza, a diagnoza ZWALIŁA GO Z NÓG!

 

 

Sprawą zajęli się polscy funkcjonariusze. Śledczy na miejscu zabezpieczyli broń wszystkich uczestników tego niefortunnego polowania.  Nie wiadomo było, kto oddał śmiertelny strzał swojemu koledze myśliwemu. To wyjaśni dopiero wszczęte dochodzenie.

 

Również tego samego dnia (w niedzielę) do podobnej tragedii doszło na terytorium Dolnego Śląska. Jak poinformowała pierwsza o tym zdarzeniu „Gazeta Wrocławska” polscy myśliwi polowali na dziki. W pobliżu przysiółka Uliczno, na granicy Ślężańskiego Parku Narodowego, ciężko ranny został jeden myśliwy.W łowach brało udział kilkunastu mężczyzn. Gdy jeden z nich strzelił z broni pocisk rykoszetem trafił w głowę innego uczestnika polowania. Okazał się nim być 50-letni mężczyzna z dużym stażem myśliwskim!

 

 

Po akcji ratowniczej został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym Lotniczego Pogotowania Ratunkowego do szpitala. Jak wiemy, mężczyzna jest w krytycznym stanie i walczy o życie. Lekarze ratują jego życie. Sprawę już bada Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie. Będziemy informować o stanie zdrowia mężczyzny, gdy pojawią się kolejne doniesienia nt. jego zdrowia.

 

W naszym kraju środowisko myśliwskie zrzesza się wokół Polskiego Związku Łowieckiego. Jest to posiadającym osobowość prawną, zrzeszenie myśliwych i kół łowieckich. Liczy ok. 120 tys. członków. W Polsce są 2503 koła łowieckie (zrzeszające ok. 95% wszystkich członków PZŁ), które dzierżawią 4766 obwodów łowieckich. Polscy myśliwi uczestniczą w wielu ważnych działaniach związanych z ochroną przyrody i środowiska naturalnego.

Źródło: „Fakt” oraz wikipedia.pl 

 

 

Komentarze