Ukraiński polityk: 'Rosja może UDERZYĆ W KRAJ NATO’. Wymienia POLSKĘ!

Mychajło Podolak jest doradcą szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy. Rosję nazywa „szalonym krajem”. Ukraiński polityk jest przekonany, że Rosja może uderzyć w kraj NATO. Pierwsza w kolejce byłaby Polska.

Negocjacje z Rosją

Mychajło Podolak bierze udział w negocjacjach  z Rosją. Portalowi Onet udzielił wywiadu, w którym opisał, w jaki sposób przebiegają negocjacje , czego oczekuje Kijów odnośnie porozumienia i ujawnić jak ocenia dalsze losy wojny, która ma miejsce za naszą wschodnią granicą. Podolak zaznaczył, że strona ukraińska posiada dokument, który może być 'mapą drogową do pokoju’. Polityk powiedział:

Obszerny dokument przewiduje sposób na wstrzymanie ognie i wycofanie wojsk rosyjskich. Bo oczywiście nie można mówić o żądnym porozumieniu pokojowym, gdy wojska agresora stacjonują w Ukrainie

Na razie trwają prace w podgrupach prawnych. A ostateczny kształt dokumentu będzie podstawą do rozmów prezydenta Putina i prezydenta Zełenskiego.

Rosja chce wojny w całej Europie

Ukraiński polityk stwierdził, że bardzo trudno rozmawia się z ludźmi, którzy „żyją w świecie iluzji”. Podolak jest zdania, że Rosji zależy na wojnie w całej Europie. Mychajło Podolak powiedział w rozmowie z portalem Onet:

W końcu Rosja dąży do obniżenia poziomu życia innych krajów, aby wyglądać przyzwoicie na ich tle. Chcą, żeby wszyscy byli biedni, mieli toalety na podwórku. Tego chce Rosja.

Podolak powiedział, że „Polska jest dla Ukrainy fantastycznym krajem” i że jest to „największy przyjaciel i partner Kijowa”. Zaznaczył przy tym, że Rosja bardzo mocno nienawidzi Ukrainy, bo ta upokorzyła Rosję pokazując, że ten kraj nie jest militarnym potworem. Podolak powiedział:

Następna na ich skali nienawiści jest Polska

Uderzenie w kraj NATO

Mychajło Podolak stwierdził, że „Rosja niesie koncepcję zniszczenia świata”. Nie udało się jej zdobyć Ukrainy, dlatego nienawiść będzie eskalować. Podolak powiedział:

Mogą więc w sposób ukryty lub jawny uderzyć w kraj NATO, a ze względu na nienawiść pierwsza w kolejce będzie Polska

Źródło: Onet

Zdjęcie: Facebook/ Vladimir Putin

Komentarze