Walentynki. Jak przeżyć je solo?

Walentynki. to Święto Zakochanych. Jednak osoby, które aktualnie są singlami, w tym dniu mogą odczuwać prawdziwą frustrację.

Wciąż w wielu środowiskach, singiel postrzegany jest jako osoba „gorsza”. „Stara panna” i „stary kawaler” to określenia które nadal jeszcze funkcjonują w naszym języku. Przeciwstawia im się nurt akceptacji i szeroko rozumianej „self love”, co obejmuje także kwestie związane z bycia singlem.

Jak zatem Walentynki przeżyć solo?

 

fot. Manor House SPA

 

Zaraz po Walentynkach przypada w Polsce Dzień Singla. I tak w okolicach tych dwóch świąt osoby samotne w szczególny sposób mogą zadbać o siebie.

Po pierwsze powinniśmy odrzucić jakąkolwiek presję dotyczącą spędzania Święta Zakochanych. Ten czas natomiast warto poświęcić samym sobie.

 

Jak mówi Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu hotelu Manor House SPA:

 

Życie w pojedynkę może być stanem przejściowym, może być życiowym wyborem. Ma swoje zalety i wady, jak wszystko, ale to nasze podejście determinuje samopoczucie, także w Dniu Zakochanych. Jedni będą się czuć bardziej samotni, inni wręcz przeciwnie – będą z zaangażowaniem i wielką przyjemnością świętować 14 lutego z najważniejszą osobą w życiu – samym sobą. Będą się sobą opiekować, dbać o siebie i swoje potrzeby, rozpieszczać zmysły, okazywać bliskość i miłość. Tylko od nas zależy, jak spędzimy ten dzień.

 

Warto więc nie przejmować się tym, że obecnie nie mamy partnera czy partnerki, tylko korzystać z tego czasu i zrobić coś dobrego dla siebie.

 

>>>Sylwia Bomba znowu schudła. Stosuje „magiczną dietę”!?

 

 

Komentarze