ZMIANA w płacy minimalnej?! Kwota POWALA!

Pojawiła się najnowsza propozycja Komisji Europejskiej dotyczącej regulowania zarobków w całej Unii. Czy nastąpi zmiana w płacy minimalnej i ile miałaby ona teraz wynosić dla Polaków?

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiadała jeszcze w zeszłym roku o zmianach w płacy minimalnej. Miałoby to być takie wynagrodzenie, które umożliwiałoby godne życie niezależnie od miejsca zatrudnienia.

 

„Nie będzie jednej płacy minimalnej o jednakowej wysokości, która byłaby odpowiednia dla każdego. Każda potencjalna propozycja będzie odzwierciedlała krajowe uwarunkowania, układy zbiorowe lub przepisy prawne”- zastrzegła KE.

 

W Polsce to by oznaczało konieczność podniesienia płacy minimalnej z obecnych 2600zł brutto do nawet 3500zł.

Rząd Polski nie chce się na to jednak zgodzić, gdyż dla najmniejszych firm byłby to zbyt duży koszt, co potwierdzają przedsiębiorcy. 

 

„Pomysł jest ciekawy, ale w tych warunkach nie do zaakceptowania” – tak przedstawiciele polskiego rządu komentują najnowszą propozycję Komisji Europejskiej dotyczącej regulowania zarobków w całej Unii. Bruksela chce wprowadzić jednolite zasady ustalania płacy minimalnej na terenie całej wspólnoty.

 

ZOBACZ TEŻ:Wyciekła INTYMNA tajemnica Roksany Węgiel! W wieku 15 lat…

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński we wrześniu zapowiadał, że chce, by w 2021 roku płaca minimalna wyniosła 3000 zł, a w 2024 roku – 4 tysiące zł.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Zestrzelenie samolotu w Iranie. Znamy OSTATNIE SŁOWA pilota

 

 

Źródło:rmf24/pixabay

Komentarze