11-letni Nigeryjczyk tańczy w deszczu. To co stało się potem, wprawia w osłupienie!

Nagranie z 11-letnim Anthony Mmmesoma Madu obejrzało już niemal 200 tysięcy osób.

Chłopiec ćwiczy figury baletowe, prawdopodobnie na zapleczu sklepu. Pada deszcz. Całe video robi kuriozalne wrażenie, bo otoczenie jest obskurne. Chłopiec ciemnoskóry, a taniec to balet.  Pojawia się zatem wiele kontrastów. Jednak właśnie to nagranie poruszyło świat.

 

11-latek tańczy w deszczu – https://www.instagram.com/leapofdanceacademy/

 

Zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Jak uniknąć morderstwa”, ciemnoskóra aktorka Viola Davis udostępniła także wideo przedstawiające Anthony’ego tańczącego w deszczu z podpisem:

 

Przypomina mi o pięknie moich ludzi. Tworzymy, latamy, potrafimy sobie wyobrazić, wyzwoliliśmy pasję i miłość … pomimo brutalnych przeszkód, które zostały nam postawione! Nasi ludzie potrafią latać !!!

 

Co wydarzyło się dalej?

Film przyciągnął uwagę Cynthii Harvey, dyrektora artystycznego elitarnego American Ballet Theatre w Jacqueline Kennedy Onassis School of Dance w Nowym Jorku. Dyrektorka przyznała Anthonemu Mmmesoma Madu stypendium i zorganizowała wirtualny trening. W przyszłym roku chłopiec będzie już tańczył w Stanach Zjednoczonych dzięki stypendium Ballet Beyond Borders.

 

Rodzice 11-latka chcieli, by został księdzem. On sam miał inne marzenia:

 

Kiedy tańczę, czuję się jakbym był na szczycie świata – opowiada Anthony – Teraz zdobyłem wielką nagrodę, wyjazd do USA… Będę w samolocie i na to czekam, i stało się to dzięki baletowi.

 

Jak widać, cuda się zdarzają. A to, co spotkało 11-letniego Nigeryjczyka, przywraca wiarę w ludzi i prawdziwe wartości.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Terlikowski o słowie „Murzyn”. „Czytałem „Murzynka Bambo” i…”

 

 

na podst. hindustantimes

Komentarze