Ćwiczysz, a nie ma efektów? Anna Lewandowska wyjaśnia, CO może być powodem!

Z początkiem roku wiele osób ostro bierze się za ćwiczenia i przechodzi na dietę. Po pierwsze jest to efekt postanowień noworocznych, a po drugie, sporo z nas chce zrobić „formę do lata”.

Zdarza się jednak, że ćwiczymy, trenujemy, a efektów brak i waga stoi w miejscu. Jakie są tego powody?

 

https://www.instagram.com/annalewandowska/

 

Anna Lewandowska, która niezmiennie prezentuje świetną formę i figurę, przyznaje, że pyta ją o to wielu ludzi. Trenerka wskazuje na pięć powodów, które mogą niweczyć nasze wysiłki. Oto one:

 

„➡️ głodówki i diety monoskładnikowe – one osłabiają organizm i prowadzą do jo-jo!

 

➡️ diety “dla wszystkich” – pamiętaj, jesteś jedyna i niepowtarzalna Tak samo jak Twój organizm i styl życia

 

➡️zbyt długie, ciężkie treningi i trudne ćwiczenia, co w efekcie może zniechęcić, dać słabe wyniki lub nawet spowodować kontuzje

 

➡️sztywny plan, którego nie możesz do siebie dostosować – z góry narzucone godziny ćwiczeń lub jadłospisy, w których nie możesz zmienić nawet jednego składnika potrafią skutecznie zdemotywować!

 

➡️podejście 0:1 – wszystko albo nic, często życie pisze swoje scenariusze i warto dać sobie możliwość dopasowania założeń do tego, co się dzieje w naszym życiu

 

➡️ brak profesjonalnie ułożonego planu/rozpiski diety i treningów – często jest tak, że na własną rękę, posiłkując się internetem lub radami koleżanek, robimy plan i liczymy, że “jakoś to będzie”, a efektów brak.”

 

Wygląda więc na to, że lepszy jest spokój i umiarkowanie, niż radyklane zmiany. Często też na sukces pracujemy systematycznością, a nie czasowym „katowaniem” się dietą czy ćwiczeniami.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez (@annalewandowska)

Komentarze