Czeka nas zagłada? NASA potwierdza: asteroida Bennu może zderzyć się z Ziemią!

Czeka nas zagłada? NASA potwierdza: asteroida Bennu może zderzyć się z Ziemią!

NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) potwierdziła ostatnio prawdopodobieństwo zderzenia się asteroidy Bennu z Ziemią. W obecnej chwili naukowcy starają się znaleźć sposób na wyeliminowanie zagrożenia ze strony planetoidy. Specjaliści podali dokładną datę przewidywanego zdarzenia.
Mieszkańcy naszej planety regularnie słyszą o tym, że już niebawem nastąpi „koniec świata”. Informacje te w szczególności były nasilone w roku 2012. Powstał nawet film katastroficzny o tym samym tytule. Akcja filmu rozpoczyna się w 2009 r. Naukowcy odkrywają na Słońcu silne burze słoneczne. Z ich wyliczeń wynika, że będzie to miało niebezpieczne skutki dla Ziemi i że jest to zapowiedź katastrofalnych zdarzeń.
Wielu z nas naprawdę uwierzyło, że świat przestanie istnieć w 2012 roku. Apokalipsa związana z kalendarzem Majów dawno przeszła do historii, więc nie mamy się o co martwić. Czy aby na pewno? Okazuje się, że eksperci NASA poinformowali Internautów o kolejnych niebezpieczeństwach związanych z asteroidą Bennu 101955. 
Asteroida ta została odkryta w 1999 roku. Przez ekspertów nazywana jest potencjalnie zagrażającą naszej planecie. Panetoida Bennu 101955 ma ponad 500 metrów średnicy oraz waży około 77 milionów ton. Okrąża słońce w ciągu 1 roku i 71 dni, przecina przy tym orbitę Ziemi. Okazuje się, że z roku na rok jest coraz bliżej naszej planety. Pojawiły się pytania: czy może ona zderzyć się z Ziemią?
Jak przewidują specjaliści z NASA, zderzenie asteroidy z Ziemią może spowodować co najmniej 60 procent populacji. 

Według badań przeprowadzonych przez włoskich astronomów z Uniwersytetu w Pizie asteroida zbliży się do Ziemi na niebezpieczną odległość ośmiokrotnie. Wiele wskazuje na to, że nastąpi to w latach 2169-2199. Specjaliści z NASA przewidują możliwe uderzenie Bennu w Ziemię nieco wcześniej, dokładnie 25 września 2135 roku.Komentarze