Czy Zachód ponownie wystawi Polskę do wiatru?! Historyk odpowiada!

Rafał Gębura w swoim internetowym programie „7 metrów pod ziemią” rozmawia z Piotrem Zychowiczem, który jest historykiem. Rozmowa dotyczy aktualnej sytuacji Polski i nastawienia Zachodu wobec naszego kraju i ewentualnego konfliktu zbrojnego.

Zagrożenie ze Wschodu

Piotr Zychowicz jest współautorem książki ” Nadchodzi III wojna światowa”. Aktualnie mamy najpoważniejszy kryzys na wschodzie. Istnieje realne ryzyko wybuchu III wojny światowej. Wojska Putina stoją przy granicy Ukrainy. Jednak Zychowicz udowadnia, że nie tam wybuchnie konflikt zbrojny. Jesteśmy przyzwyczajeni, że Stany Zjednoczone są naszym sojusznikiem. Jednak Chiny i Rosja chcą zmienić układ sił w świecie. Putin wyczuł, że Stany Zjednoczone są słabsze niż dotychczas. Europa środkowo-wschodnia może stać się polem starcia dwóch wielkich mocarstw. Również Chiny nabrały niebezpiecznej wielkości.

Chiny i Rosja

Chiny zmieniały się na przestrzeni lat. Od kraju biedy, przez kraj podróbek aż po wielkość gospodarczą. Stany Zjednoczone nie doceniły Chin. To państwo stało się ogromnym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych, nie tylko gospodarczo. Rosji nie podobało się, że Polska została przyjęta do NATO. Aktualnie Rosja jest gotowa na zaatakowanie Ukrainy. W każdej chwili może wybuchnąć wojna. Może dojść do niewielkiego konfliktu zbrojnego, albo rozpętanie wojny totalnej. Historyk sugeruje, że Polska nie powinna wysyłać wojsk na Ukrainę.

Co z Polską?

Jesteśmy w bardzo niebezpiecznym położeniu. Niemcy i Rosja to niezwykle trudne sąsiedztwo. Powinniśmy prowadzić ostrożną politykę i walczyć o nasze interesy. Powinniśmy prowadzić politykę realną i bardzo chłodną. Piotr Zychowicz uważa, że Stany Zjednoczone mają aktualnie poważne problemy i nie do końca mogą pomóc Polakom. Podobnie było podczas II wojny światowej. Całą rozmowę można zobaczyć i wysłuchać tutaj:

Źródło: YT/7 metrów pod ziemią

Zdjęcie: YT/ 7 metrów pod ziemią

 

Komentarze