Drożyzna na Dzień Kobiet! TYLE zapłacisz za jedną RÓŻĘ?!

Kwiaty na tegoroczny Dzień Kobiet są wyjątkowo drogie. Zwykłe goździki czy tulipany mogą kosztować tyle, co srebrna biżuteria. Dlaczego kwiaty dla pań są w tym roku aż tak kosztowne?

Kwiaty w cenie srebra

Dziennikarze Faktu postanowili się przyjrzeć cenom kwiatów na warszawskiej Hali Mirowskiej. Tam zawsze można było kupić tańsze niż gdzie indziej kwiaty na Dzień Kobiet. Jednak to w tym roku się zmieniło. Tanio już było. Teraz zwykłe kwiaty mogą kosztować nawet 70 zł. To oznacza, że tulipany czy goździki są w cenie srebrnej biżuterii. Taką kupimy u jubilera za niewiele wyższą kwotę.

Galopująca drożyzna

Bukiet białych goździków na Hali Mirowskiej kosztuje aż 60 zł. Natomiast za kilka margaretek panowie zapłacą aż 45 zł. Natomiast bukiet z 25 tulipanów to wydatek rzędu 60, a nawet 70 zł. Jednak, gdy dobrze się poszuka, można znaleźć 20 tulipanów w cenie 30 zł. To prawdziwa okazja. Jednak skąd biorą się aż tak wysokie ceny popularnych tulipanów czy goździków w tym roku na Dzień Kobiet? Pani Dagmara- kwiaciarka z Placu Dąbrowskiego w Łodzi wyjaśnia:

Kwiaty będą drogie, bo wzrosły koszty produkcji

Podrożały zwłaszcza polskie kwiaty. Nieco tańsze są kwiaty z zagranicy. Pani Dagmara tłumaczy:

Okazuje się, że tańsze są te dostarczane z Holandii, albo z Afryki, często transportem lotniczym. Nie są jednak tak piękne jak nasze polskie róże

Piękne i drogie

W porównaniu do zeszłego roku- róże i tulipany zdrożały o połowę. Róże kosztują przeciętnie 7 zł, ale te najpiękniejsze nawet kilka razy drożej. Za jednego tulipana zapłacimy 5-6 zł. Wzrosły też ceny trochę zapomnianych goździków. Te kwiaty są bardzo odporne i długo stoją w wazonie. Ich cena wzrosła do 5 zł. Tak drogo jeszcze nie było.

 

 

Zdjęcie: Pexels

Komentarze