Holandia w czasie pandemii sprzedaje MARIHUANĘ NA WYNOS

Holandia w czasie pandemii sprzedaje MARIHUANĘ NA WYNOS

Cała Holandia jak większość krajów w Europie jest objęta ograniczeniami w związku z pandemią koronawirusa. Marihuana jednak w tym państwie jest dostępna na wynos.

Holandia słynie z legalnego źródła marihuany. W tym państwie marihuanę można zażywać i posiadać, zarówno jako lek, jak i sposób poprawy nastroju. Holendrzy kupują marihuanę w coffee shopach.

 

Handel ziołem jest zabroniony całkowicie tylko razem z alkoholem oraz w pobliżu szkół. 15 marca rząd Holandii zadecydował o zamknięciu wszystkich firm sprzedających konopie indyjskie i haszysz oraz klubów erotycznych czy saun.

 

„Zezwolono na ponowne otwarcie coffee shopów w ograniczonym zakresie w celu uniknięcia transakcji na czarnym rynku i zapewnienia dostaw leczniczej marihuany. Widzieliśmy, że ludzie pośpieszyli do coffee shopów, żeby coś kupić. Następnego dnia zdecydowaliśmy z rządem, że mogą przynajmniej wziąć coś na wynos.”

– przyznał w wywiadzie burmistrz miasta Nijmegen we wschodniej Holandii, Hubert Bruls.

 

Holandia chce uniknąć tzw. „podziemnego handlu”

 

„Holenderskie władze chcą uniknąć „podziemnego handlu” na nieuregulowanym czarnym rynku. Jest to wybór między jednym złem, a drugim, gdyż można powiedzieć: zamknijcie coffee shopy, ale wtedy jedno wiemy na pewno – że nielegalny handel wróci.”

– wyjaśnił burmistrz.

 

W lokalach wprowadzono wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa, aby chronić kupujących i sprzedawców przed wzajemnym zakażeniem się koronawirusem.

-„Możemy odmówić wstępu osobom kaszlącym i kichającym”,

-„Wymagane środki dezynfekujące do rąk przy wejściu”

– głoszą napisy na drzwiach.

 

W licencjonowanych coffee shopach dorosła osoba może kupić dziennie do 5 gramów haszyszu. „Wskaźniki zażywania marihuany są znacznie niższe niż w wielu innych krajach” – pisze holenderski „Reuters”.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Zamordował ciężarną partnerkę. Od tygodnia szuka go policja – rozpoznajesz go?

 

W Polsce sprzedaż marihuany jest zabroniona, a za jej posiadanie nawet w niewielkich ilościach grozi do 3 lat więzienia.

 

 

Źródło:londynek.net/pixabayKomentarze