Jaki krem do włosów dla mężczyzn?

Wybór kosmetyków do włosów dla mężczyzn z każdym rokiem staje się coraz bogatszy. Na ten moment królują w nim żele oraz wosk, ale coraz odważniej przebija się krem do włosów. Cieszy się on dużym zainteresowaniem ze względu na swoje unikatowe właściwości. Co warto wiedzieć o tym kosmetyku i jaki produkty wybrać? O tym możesz przeczytać w naszym dzisiejszym artykule.

Krem do włosów dla mężczyzn – do czego służy?

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków do włosów dla mężczyzn jest krem. Służy on do usztywniania oraz ugładzania włosów. Preparat ten sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które mają problem z ułożeniem fryzury. Jego użycie pozwoli uczynić ją bardziej statyczną. Krem do włosów doskonale współpracuje z włosami kręconymi lub falowanymi, ponieważ jego działanie sprawia, że wyglądają one naturalnie i zdrowo.

Krem do włosów dla mężczyzn – co warto o nim wiedzieć?

Krem do włosów to kosmetyk, który jest rzadziej wykorzystywany przez mężczyzn niż np. żel lub wosk. Cały czas zwiększa się jednak grono jego sympatyków ze względu na wygodę użytkowania, a także właściwości, o których wspomnimy nieco później. Dla użytkowników duże znaczenie ma konsystencja. Może mieć ona różny stopień płynności, jednak jest zdecydowanie bardziej rzadka niż w przypadku wosku.

 

Warto zdawać sobie sprawę, że istnieją różne rodzaje tego typu kosmetyków. Niektóre z nich gwarantują mocne utrwalenie fryzury, podczas gdy inne mają lżejsze działanie. W zależności od wybranego produktu będzie zmieniało się także wykończenie fryzury. Oprócz tego warto zdawać sobie sprawę, że krem może być sprzedawany w różnych formach – często są to tubki, lecz czasem zdarzają się także tygle.

Komu polecany jest krem do włosów dla mężczyzn?

Krem do włosów można polecić właściwie każdemu mężczyźnie, dla którego ważna jest stylizacja włosów. Kosmetyk ten poradzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi włosami. Uwagę powinni na niego zwrócić mężczyźni, którzy borykają się z problemem włosów cienkich lub przerzedzonych. Tego rodzaju krem może dodać fryzurze objętości, dlatego warto się nim zainteresować.

Czym charakteryzuje się dobry krem do włosów dla mężczyzn?

Wybór kremu do włosów to spore wyzwanie. Nie należy tutaj brać pierwszego lepszego z brzegu produktu, a poświęcić moment na odpowiedni dobór do potrzeb swoich włosów. Trzeba pamiętać, że dobry krem nie tylko skutecznie utrwala fryzurę, ale przede wszystkim charakteryzuje się dobrym składem, który powoduje poprawę jakości samego włosa.

 

freepik.com

 

Jakościowe kremy do włosów dla mężczyzn zawierają lanolinę, która odpowiada za działanie nawilżające. Trzeba jednak wiedzieć, że ich działanie jest znacznie szersze. Posiadają one właściwości, które uelastyczniają włosy, powiększają objętość fryzury, a także nadają zapach i podkreślają skręt włosa. To nadal nie wszystko.

 

Wysokiej jakości kremy do włosów dla mężczyzn nie doprowadzają do sklejania się pasm, co często bywa problematyczne w przypadku tańszych zamienników. Tego typu kremy są delikatne, a przez to pozwalają na ułożenie fryzury za pomocą palców. Ważne również, aby takie kremy charakteryzowały się wydajnością, dzięki czemu starczały na długo.

Jaki krem do włosów wybrać? Nasze propozycje

W sklepie dlagentlemana.pl można znaleźć wiele ciekawych propozycji kremów do włosów dla mężczyzn. Jedną z nich jest RareCraft. To produkt, który świetnie sprawdzi się w przypadku wstępnej stylizacji. Doskonale odżywia on włosy, dzięki zawartości takich składników, jak olej arganowy, olej awokado, wyciąg z pokrzyczy czy oleje rycynowy i kokosowy. Co ważne, krem został stworzony na bazie wody.

 

Ciekawą propozycją jest również Anwen Good LOKing. Jak sama nazwa wskazuje, jest to krem służący do stylizacji loków. Produkt ten pomoże w uzyskaniu efektu elastycznych i gładkich loków. Swoje wyjątkowe działanie zawdzięcza on zawartości pochodnych oliwy z oliwek, estrów jojoba, a także wosku słonecznikowego. Warto zwrócić uwagę, że krem ten nie zawiera w sobie silikonów, co zwiększa odporność włosów na puszenie się. 

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze