Jest PROGNOZA na najbliższe miesiące! Pogoda DA NAM POPALIĆ!

Jest już prognoza na najbliższe miesiące. Pogoda da nam popalić! Co się stanie?

W całej Polsce pogoda powinna teoretycznie być w normie. To nie znaczy, że nie zabraknie niespodzianek! Będzie się działo! Najbliższe miesiące będą dynamiczne!

W maju temperatura i opady będą w normie z ubiegłych lat. W czerwcu temperatura ma być powyżej średniej z poprzednich lat. Opady mają być w normie. W lipcu średnia miesięczna temperatura będzie powyżej średniej. Musimy więc przygotować się na ciepłe dni. Opady będą w normie.

Zobacz także: Wnuczka Leszka Millera ZSZOKOWAŁA fanów! Nikt się tego nie spodziewał!

– W IMGW-PIB, podobnie jak w innych ośrodkach meteorologicznych na całym świecie, średnią miesięczną temperaturę powietrza/miesięczną sumę opadów atmosferycznych dla danego miesiąca prognozuje się w odniesieniu do normy wieloletniej przyjmowanej za okres 1981-2010.
Gdy przewidywana jest średnia temperatura/suma opadów:
* powyżej normy można zakładać, że prognozowany miesiąc będzie cieplejszy/bardziej mokry od co najmniej 20 obserwowanych, tych samych miesięcy w latach 1981-2010,
* poniżej normy można zakładać, że prognozowany miesiąc będzie chłodniejszy/bardziej suchy od co najmniej 20 obserwowanych, tych samych miesięcy w latach 1981-2010,
* w normie można zakładać, że prognozowany miesiąc będzie podobny do typowych 10 obserwowanych, tych samych miesięcy w latach 1981-2010 – tłumaczy IMGW.

Prognoza została opracowana na podstawie modeli IMGW-Reg i IMGW-Bayes oraz wyników ECMWF (European Centre for Medium-Range Weather Forecasts) i NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration).

Pogoda jest jednak bardzo nieprzewidywalna, a tak odległe prognozy zawsze są obarczone dużym błędem.

Zobacz także: Eksperci BIJĄ na alarm! Za chwilę braknie nam…

Fot. Pixabay

Źródło: IMGW

Komentarze