Kupujesz tanie ubrania dla dzieci? Chemiczka ostrzega!

Od kilku lat w Polsce obecne są sieci, w których można kupić naprawdę tanie ubrania dla dzieci i dorosłych.

Ceny w tego typu dyskontach są nawet 3-4 krotnie niższe niż ceny w popularnych sieciach odzieżowych. Wadą takich ubrań jest nie tylko brak markowej metki, ale też i słaba jakość. Zdarza się, że po kilkukrotnym noszeniu i kilku praniach, dana rzecz traci kolor czy kształt.

Znana chemiczka ostrzega przed kupowaniem takich ubrań!

 

https://www.instagram.com/wzdrowymdomu/

 

Sylwia Panek znana jako „mama chemik” zaapelowała, by nie kupować takich ubrań. Przyznała, że spotyka się z argumentami, że dzieci szybko rosną. Często też tak mocno ubrudzą dane ubranko, że i tak nadaje się do wyrzucenia.

Mimo to, chemiczka uważa, że nie powinniśmy kupować tych tanich, najtańszych produktów.

 

To prawda, zdarza się, że już po jednym założeniu pojawia się jakaś plama, która powoduje, że ubranie nie nadaje się już jako wyjściowe. Oczywiście żal jest wówczas wielki, ale czy to oznacza, że w takim razie powinnam kupować rzeczy niemal jednorazowe?

 

Zachęca więc do kupowania strojów lepszej jakości, a gdy dzieci z nich wyrosną, dawania ubrankom drugiego życia:

 

Mam mnóstwo rzeczy dobrej jakości, które nosili obaj moi synowie i które przekazałam dalej. Ba, mam też takie, które kupowałam już używane, a następnie po moich dzieciach przekazywałam dalej. Ale jednocześnie widzę też, że obecnie coraz trudniej dostać z drugiej ręki ubrania w dobrym stanie. Właśnie dlatego, że wiele osób stawia na tą jednorazowość 🙁

 

Chemiczka zwróciła też uwagę na kwestię etyki oraz ekologii. W fabrykach produkujących takie tanie ubrania często ludzie są wyzyskiwani, pracują tam także dzieci. Wiele do życzenia pozostawiają też kwestie dotyczące środowiska:

 

Kolejna sprawa to fakt, że wiele osób kupując nowe ubrania nie myśli o tym jak te rzeczy wpłynęły na ludzi, którzy je szyli i na środowisko. (…)

 

Chętnie sięgamy po tanie ubrania, bo nie widzimy na własne oczy jak to wszystko wpływa na zdrowie i środowisko.

 

To jak wyglądają takie fabryki, pokazała Marzena Figiel-Strzała. Warto zobaczyć takie nagranie zanim zdecydujemy się wybrać tanie ubranka.

 

>>>ODNALEZIONO zaginione małżeństwo z Warszawy! Zaskakujący finał sprawy!

 

 

Komentarze