LEWY zdobył odznaczenie od Andrzeja Dudy. Prezydent był ZACHWYCONY!

Prezydent Andrzej Duda wręczył Robertowi Lewandowskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Wszystko za sprawą wybitnych osiągnięć sportowych, a także promocji Polski na arenie międzynarodowej.

 

Podczas uroczystości głowa państwa nie ukrywała ogromnej fascynacji. Prezydent Andrzej Duda był pod wrażeniem osiągnięć kapitana drużyny narodowej i piłkarza Bayernu Monachium.

 

Jest pan kwintesencją doskonałości. Cechy osobowości, które predestynują pana do takich osiągnięć, to zasługa wychowania, które otrzymał pan od rodziców. Jest pan niezwykle systematyczny i poukładany w swojej działalności. To robi oszałamiające wrażenie, kiedy obserwuje się pana karierę

– powiedział.

 

Jak dodał prezydent, Lewandowski na to odznaczenie sobie zasłużył.

 

Jako prezydent jestem za to niesamowicie wdzięczny. Zawsze podkreśla pan, że jest Polakiem, bijąc kolejne rekordy. Buduje pan dobre imię Rzeczypospolitej. A także jest pan patriotą, czego dowodem było chociażby wzięcie udziału w akcji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, kiedy promował pan poprawne śpiewanie hymnu

– wypunktował Andrzej Duda.

 

 

Później Duda wspomniał także o uczestnictwie piłkarza oraz jego żony w akcjach charytatywnych, przytaczając przy tym słowa sportowca: Nie liczę trofeów, które zdobyłem, tylko czekam na następne. Oświadczył również, że Lewandowski może otrzymać jeszcze 3 inne odznaczenia państwowe.

 

Następnie kapitan drużyny narodowej serdecznie podziękował za wyróżnienia, po czym na zakończenie uroczystości podarował pierwszej damie piękny bukiet złożony z białych róż.

 

Źródła: TVP Info, Twitter

Fot.: YouTube (Screen)

Komentarze