Upały w Grecji. Trzech turystów nie żyje, dwójka jest poszukiwana!

W Grecji wprowadzono szereg obostrzeń i nakazów przypominających te z czasów koronawirusa.

Tym razem jednak wcale nie chodzi o covid!

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Mały lockdown w Grecji

Grecja to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Obecnie jednak pobyt w Grecji może być utrudniony, a wszystko za sprawą wprowadzonych obostrzeń.

W tym tygodniu wprowadzono tam szereg ograniczeń. Jak podaje portal ekathimerini.com:

 

Szkoły pozostaną zamknięte, urzędnicy publiczni będą pracować z domu, a dostawy nie będą realizowane*

 

Natomiast urzędnicy służby cywilnej mogą pracować zdalnie, skorzystać z elastycznych godzin pracy czy też wykorzystać urlop okolicznościowy. Natomiast osoby pracujące na zewnątrz powinny zaprzestać wykonywania pracy w godzinach od 12 do 17. A wszystko przez upały…

 

Joanna Koroniewska przerwała milczenie. Wiadomo CO Maciej Dowbor robi po zwolnieniu z Polsatu!

 

Grecja – fala upałów

Jak informuje serwis:

 

Fale upałów zdarzały się zwykle w lipcu i sierpniu, ale od 2007 r. zaczęły pojawiać się również w czerwcu i obecnie powtarzają się co dwa–trzy lata.

 

W tym tygodniu w wielu rejonach Grecji temperatury mają przekroczyć 40 stopni. Tak duży upał jest nie tylko zagrożeniem dla zdrowia ludzi, ale też zwiększa ryzyko pożarów oraz może spowodować czasowe braki prądu.

Z tego też względu w środę i czwartek (13-14 czerwca 2024) zamknięte były szkoły, ograniczono też pracę urzędów i wielu firm. Mieszkańcy zaś – w miarę możliwości powinni przebywać w domach lub w miejscach zacienionych oraz pić dużo wody.

 

Śmiertelnie pogryziony przez pszczoły! Warszawski strażak nie żyje!

 

[AKTUALIZACJA]

Upały w Grecji. Trzech turystów nie żyje, dwójka jest poszukiwana!

Niestety wielu turystów nie przestrzega zasad bezpieczeństwa i jak podaje RMF FM, w czerwcu w Grecji trzech turystów zmarło. Były to osoby po 60-tce które w upalne dni – z temperaturą powyżej 40 stopni – spacerowały po plaży czy też wybrały się na wycieczki.

Grecki ratownik uważa, że zachowanie turystów jest nieodpowiedzialne – zbaczają z wyznaczonych tras, a przy ogromnych upałach często nawet nie mają nakryć głowy.

 

 

 

 

*cytaty: ekathimerini.com

Komentarze